Venkovní osvětlení, to je praktický i estetický doplněk

Aby nebylo posezení na zahradě přerušeno tmou přicházející s nocí, je třeba pořídit si venkovní osvětlení, se kterým se zahrada stane i bezpečnějším místem.

Světlo dokáže také navodit kouzelnou atmosféru, při níž budou spokojeni všichni, co se na zahradě nachází

Venkovní osvětlení je možní řešit různými způsoby, k těm nejžádanějším patří elektrické osvětlení, solární a s pomocí svíček. Jaké přednosti mají jednotlivé druhy?

Elektrické osvětlení

Tento typ osvětlení (digestor) je v exteriérech využíván vůbec nejčastěji. Je totiž velmi pohodlný. Je ale potřeba pamatovat při jeho rozmisťování na bezpečnostní zásady. Určitě je nemyslitelné, aby na prodlužovací kabel pršelo. Řešení v takové situaci představují speciální trubky, které se umisťují do země.

Solární osvětlení

Solární osvětlení je z hlediska bezpečnosti tou nejlepší variantou. Ke svému chodu totiž využívá energie ze slunečních paprsků, nevedou proto k němu kabely, co by mohly způsobit zranění, ani při chodu nedisponují otevřeným ohněm jako svíčky. Srdcem lampy jsou speciální baterie, které se přes den nabíjí, aby za tmy mohly uvolnit energii potřebnou k rozsvícení.

Svíčky

Netřeba připomínat, že svíčky jsou nejromantičtější variantou, jejímuž kouzlu podlehne každý. Ve svitu mihotajícího se plamínku roztaje i to nejchladnější srdce. Dají se pořídit i aromatické, a tak mohou být potěšeny nejen zrakové orgány, ale také ty čichové. Při jejich použití je však nutné pamatovat na bezpečnost, která tkví ve vhodné ploše na umístění a dozoru.

Nabízíme plastové septiky různých velikostí.

Ať už si vyberete jakýkoliv druh pro osvětlení venkovních prostor, pamatujte na to, že účinnost řešení plně souvisí s rozmístěním. Zaměřte se nejprve na dominantní prvky, poté přemýšlejte o nasvícení cest a cestiček. Nezapomínejte však ani na tmavé kouty, které mohou ve tmě působit strašidelně a ukrajovat tak z jinak příjemného dojmu.

1 komentář u „Venkovní osvětlení, to je praktický i estetický doplněk

  1. By June 26, 2012 – 6:36 amI want to express some aprptciaeion to this writer for bailing me out of this particular setting. Just after looking through the the net and finding proposals which were not helpful, I figured my life was over. Existing without the presence of solutions to the problems you’ve solved all through your main report is a critical case, as well as ones that might have in a wrong way damaged my career if I hadn’t come across your web site. Your main know-how and kindness in handling all areas was precious. I don’t know what I would have done if I had not encountered such a stuff like this. I’m able to now look forward to my future. Thanks for your time so much for the expert and sensible help. I will not think twice to suggest your site to any person who would need guidance on this situation.

Komentáře nejsou povoleny.