Sněhové frézy

Zima a celkově časy svátků jsou snad pro každého z nás nezapomenutelné, během nich ale nesmíme zapomínat i na bezpečnost kolem našeho domu. Sněhové frézy vám ulehčí život v době sněhových kalamit a podobně. Dávejte ale pozor již při samotném výběru správné frézy.

Pro koho se hodí sněžná fréza?

Tak sněhové frézy ocení především majitelé obchodů, parkovišť a podobně, protože těm se fréza vyplatí nejvíce. V praxi to funguje tak, že místo toho, aby jste parkoviště obcházely nekonečně dlouho s lopatou, stačí když se projdete s frézou, která vám sníh odhazuje na trávník, silnici a tak dále.

Tyto frézy bývají velké a poměrně drahé, určitě se nehodí do průměrných domácností.

Existují sněhové frézy pro domácí účely?

Samozřejmě že ano, od těch klasických, velkých sněhových fréz se příliš neliší. Domácí sněhové frézy jsou menší, skladnější a především i levnější. Výrobců domácích sněhových fréz je opravdu hodně a stačí si jen vybrat.

Důležitou doplňující informací je i fakt, že domácí sněhové frézy bývají velké asi jako sekačka na trávu a od jejich velikosti se odvíjí i samotná cena frézy.

Co všechno mohu očekávat od sněhové frézy?

Sněhová fréza je tedy zařízení k odklízení sněhu a můžete ji využít téměř na všech terénech, od asfaltu až po trávníky, střechy budov, terasy a tak dále. Pokud si při výběru zvolíte opravdu kvalitní frézu, tak nemusíte mít obavu ani z udusaného sněhu.

Takže pokud vlastníte chalupu, kam se vydáte v zimě jen zřídka kdy, nemusíte se bát, že by vaše fréza nezvládla vysoký a promrzlý sníh.

Elektrickou nebo benzínovou frézu?

Tato otázka je poměrně zásadní, protože elektrické frézy jsou z pravidla levnější, ovšem mají menší výkon a hlavně pracují jen tak daleko, jak sahá jejich kabel. Nadruhou stranu u fréz benzinových si trochu připlatíte, ale můžete zajet kamkoliv a téměř do jakéhokoliv sněhu.