Byt a jeho úpravy

V současné době se opravuje velké množství bytů, protože po desítkách let jejich fungování začínají být nevyhovující. Jak co nejlépe upravit byt za rozumnou cenu?

1. Upravovat byt není levná záležitost, proto na prvním místě je potřeba rozhodnout se, kolik do toho můžete investovat. Výhodné je například využít vaše stavební spoření a vzít si úvěr ze stavebního spoření, kde nemusíte ručit vaším bytem.

2. Zvládnete si byt alespoň částečně opravit svépomocí? Je velký rozdíl nechat si spravit byt na klíč nebo si sám zvát jednotlivé řemeslníky. Obojí má svá úskalí, ale druhá možnost většinou vyjde levněji a máte věci pod kontrolou. Naopak úpravy na klíč jsou podstatně rychlejší kvůli lepší organizaci práce.

3. Opravit celý byt naráz nebo postupně? To záleží především na vašich finančních možnostech. Pokud budete upravovat celý byt, budete se muset na čas odstěhovat, což bude stát další peníze. Nicméně třeba za 14 dní se nastěhujete zpátky do hotového bytu a budete mít zase na mnoho let klid.

4. Chcete změnit dispozice bytu? Dávejte si pozor, protože technicky nejsou stěny vaším majetkem, ale všech nájemníků! Musíte mít proto od nich souhlas. Pokud zasahujete do nosné zdi, bude potřeba i vyjádření statika.

5. A rada na závěr. Myslete na to, že byt rekonstrukcí zpravidla zhodnotíte, ale koupí vybavení nikoliv.

1 komentář u „Byt a jeho úpravy

  1. Pingback: Představujeme stránky: Zahrady a domy | Bytové vybavení - novinky ze světa nábytku a doplňků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *