Stavební spoření stále aktuální

Je v dnešní době stavební spoření výhodné? Ano! Právě v dnešní době jde o jedno z nejvýhodnějších způsobu spoření. Můžete si na něj vzít levný úvěr. Stát vám ročně přispěje až tři tisíce korun.

Proč má smysl spořit?

Stavební spoření je opravdu výhodné, a to především díky statním dotacím, které mohou být až tři tisíce korun. Další výhodou je fakt, že vaše úspory jsou zhodnocený mnohem lépe, než při normálním bankovním účtu. Procento samozřejmě závisí na spořitelně, ale běžně se pohybuje okolo čtyř procent. Nespornou výhodou je i to, že vaše vklady jsou ze zákona pojištěny.

Musím za naspořené peníze stavět?

Mohu, ale nemusím. Za naspořené peníze si mohu pořídit i byt, dům, parcelu na výstavbu domu, nejrůznější rekonstrukce na domě či bytu, můžu financovat i nutné úpravy, jako je přípojka plynu, kanalizace a mohu z peněz vyplatit dědictví.

Jak je to s úvěrem?

V dnešní době je téměř nemožná, začít zakládat rodinu bez toho, že byste si pučili nebo měli naspořenou obrovskou sumu peněz. Zřejmě proto, si tolik lidí pořídilo stavební spoření. V praxi to funguje tak, že si založíte spoření s cílovou hodnotou a až se k ní dostanete, můžete si vzít úvěr a bance odvádíte poměrně malé úroky. Platí, že čím více peněz určíte jako cílové, tím výhodnější pak úvěr je, ale pozor! Neměly byste si volit částku, která by byla zbytečně přemrštěná. Čím větší částku si na začátku zvolíte, tím větší bude poplatek na startu spoření.

Jak si vybrat stavební spořitelnu?

Ač se to nezdá, jde zřejmě o nejdůležitější a zároveň nejtěžší úkol. Stavebních spořitelen je opravdu hodně a vy musíte každé spoření rozmyslet individuálně, protože každá spořitelna má jiné klady i protiklady, výběr byste určitě neměly podcenit. Příkladem stavební spořitelny, které nabízí stavební spoření jsou: Českomoravská spořitelna, Modrá pyramida, Raiffeisen stavební spořitelna, Wüstenrot stavební spořitelna a další.