Chcete si pořídit pinkovačku, sponkovačku nebo hřebíkovač?

Pokud hledáte nějaké zařízení, které by mohlo urychlit práci v dílně, pak je toto nářadí vhodné právě pro vás. Jestli jste profesionál nebo domácí kutil a nechcete se zdržovat ručním přiděláváním lišt, tak i vám se jistě zalíbí některý z těchto pomocníků. Toto nářadí totiž slouží k tomu, abyste k sobě co nejrychleji připevnily dvě věci, ať už jde o potah na křesla, lišty k obrázku nebo ptačí budka.

 K čemu slouží Pinkovačka?

Pinkovačka je velice důležitým nářadím především pro profesionály ale i  domácí kutily. Pinkovačku ale ocení i ti z vás, kteří mají například dílnu na výrobu dveřních výrobků a podobně. Pinkovačka používá jako spojovací materiál takzvané pinky. Typická pinka je vyrobena z tvrzeného bronzu a má tvar hřebíčku bez hlavičky o průměru drátku 0,6-0,8mm takže spoj je opravdu téměř nevitelný. Nářadí můžete použít například k připevnění lišt a tak dále.

Sponkovačka

Sponkovačky se používají především tam, kde chceme spojit dva různé materiály. Na rozdíl od pinkovačky využívají sponkovačky, jako spojovací materiál sponu ve tvaru písmene U. Typickým druhem sponkovačky  je kancelářská.

S touto sponkovačkou se setkal snad každý z nás a slouží především ke sponkování papíru. Dalším druhem sponkovačky je elektrická, která je spíše pro použítí  v domácnosti popřípadě v hodně lehkém průmyslu. Vzduchová sponkovačka je již poměrně náročnější zařízení(potřeba kompresor) spony mohou být dlouhé až šest centimetrů.Tyto sponkovačky nacházejí uplatnění při realizaci dřevostaveb,nábytkářském průmyslu,výrobě palet apod. Posledním a nejnovějším druhem sponkovačky je sponkovačka plynová. Její vlastností jsou stejné jako u vzduchové, jen její pohon je závislý na bombičce s plynem. Zásobníky plynu bývají umístěny přímo ve stroji.Výhodou této kontrukce je absence kompresoru a mobilita která je vykoupena vyšší cenou sponek.

Hřebíkovač

Hřebíkovačka je další nářadí, díky kterému si můžeme celkem pohodlně vypomoci v dílně nebo jen tak v domácím kutilství. Hřebíčkovače se používají například k připevnění stropů, podlah, pro výrobu různých palet a tak dále. Můžeme si zvolit, jestli chceme hřebíčky s malou hlavou tzv. brady  nebo s klasickou hlavou popř. tzv. lepenáče pro pokrývače.

  • Hřebíky se vyrábějí až do délky 130mm pro hřebíkovačku Bostitch zvanou také „BERTA“

Jak vidíte tak tyto stroje vám dokáží zjednodušit,zrychlit a zpříjemnit práci která se pak stane opravdovou radostí.