Představujeme tepelné čerpadlo vzduch voda

Chtěli byste ušetřit za vytápění vašeho domu? Hledáte nějaký moderní způsob? Fandíte obnovitelným zdrojům a již jste četli o tepelných čerpadlech, ale nevíte co přesně si pod tím představit? Přečtěte si náš článek a dozvíte se víc.

Jak takové čerpadlo voda vzduch funguje?

Princip je poměrně jednoduchý. Prostřednictvím tepelného čerpadla čerpáte teplo a dostáváte ho do vyšších hladin díky speciálním látkám, což jsou chladiva. Čerpadlo čerpá energii z okolního prostředí a díky kompresoru teplotu ještě více zvýší. Tímto způsobem můžete získat teplo elegantním a ekologickým způsobem za využití minimálního množství elektrické energie (energetické společnosti poskytují speciální tarify pro majitele tepelných čerpadel).

Ne všechny země si tento druh tepelného čerpadla mohou dovolit, ovšem Česká republika patři mezi ty šťastné země, které mají pro chod tepelného čerpadla vzduch voda ideální podmínky. Efektivnost tohoto systému ovlivňuje okolní teplota, proto je důležité nechat si spočítat vhodné tepelné čerpadlo pro váš dům.

Cena tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo až na výjimky vyplatí všem. Avšak vždy záleží na konkrétním využití. Jako všechny investice do obnovitelných zdrojů to chvíli trvá. Doba, kterou bude tepelné čerpadlo pracovat pro vás bez zisku je něco okolo šesti let, ovšem jeho životnost je mnohem delší a následující roky již bude jen šetřit a šetřit za energii a vytápění. Zjistěte o cenách více na stránce tepelné čerpadlo cena.

A jaké jsou výhody?

Hlavní výhodou je to, že tepelné čerpadlo vzduch voda využívá energii volně dostupnou v přírodě (avšak ke svému provozu potřebuje elektrickou energii, proto se nehodí na místa, kde není elektřina). Dalším plusem je snadná montáž a i mnohem nižší náklady na pořízení než u ostatních typů tepelných čerpadel, protože se nemusí dělat žádné vrty a podobně.