Regály a přepravky pomáhají ve skladech i při přepravě

přepravky

Jaký by to byl sklad a skladové hospodářství, kdyby v něm chybělo to nejpodstatnější. A tím je vedle patřičných zásob také to, v čem budou uložené. Mít kvalitní a praktické regály znamená pro práci skladníků hodně, protože pomáhají udržovat ve skladě pořádek a přehlednost.

Různé varianty regálů

Dnes je situace na trhu taková, že regály lze přesně přizpůsobit potřebám jednotlivých zákazníků. Někomu více vyhovují regálové plošiny, jiní potřebují vertikální skladovací věže či konzolové regály. V čem tkví jejich výhoda? Například konzolový regál je přímo určený pro skladování dlouhého materiálu bez použití palet. Obvykle tyto vyrábějí na míru přesně dle požadavků zákazníka. S vertikální skladovací věží její uživatel získá hlavně vyloučení nepotřebných činnosti ve skladě a jednoduché napojení na stávající činnosti s minimalizací chyb. Zároveň je praktické, že tyto věže je možné jednoduchým způsobem rozšířit.

Pro maximální využití prostoru skladu stylem, ani malé místo nesmí přijít nazmar, je vhodné používat regálové neboli vícepodlažní plošiny. Dají se totiž vyprojektovat přesně dle přání zákazníků. Přístup na ně je řešen pomocí schodiště a zboží se posouvá pomocí výtahu.

Přepravky pomáhají v logistice

Ve skladech jsou pochopitelně nejdůležitější regály. Zároveň se však mnohdy skladové hospodářství neobejde ani bez kvalitních a pevných přepravek. K těm praktickým patří hlavně stohovací přepravky, jež pomáhají s uskladněním materiálu v průmyslu i v zemědělství. A nejen tam, protože jsou oblíbené také pro přepravu zboží přepravními službami. Nejčastěji si zákazníci pořizují plastové stohovací přepravky, jež se dají velice pohodlně čistit díky omezenému žebrování stěn i hladkým rohům.

Komu nevyhovují standardní rozměry plastových přepravek, může si vybrat některé mezi atypickými. Pro přepravu masa se využívají speciálně certifikované přepravky na maso, které se prodávají ve třech různých rozměrech. Dále také existují skládací a kónické přepravky, s nimiž je možné ušetřit až 75 % místa. Nabízené jsou ve variantách s víkem, bez víka nebo s držadly.