Inspirace na Vánoce: vánoční osvětlení a chutné recepty na pečení cukroví

LED vánoční osvětlení

Ačkoliv si to asi moc přiznat nechceme, léto a s ním spojené i krásné teplé počasí pomalu končí. Před námi je období plískanic a nepříjemně vlezlé zimy, která tak ráda zalézá pod nehty. Ale i v tento nevlídný čas na nás čeká příjemné období, na které se těší nejvíce děti. Vánoce jsou sice až za pár měsíců, ale připravovat se na ně můžete začít již nyní, protože čas rychle běží, tak abyste to všechno stihli. 

Vánoční světelné dekorace zútulní váš domov

Možná i vy máte rádi, když se ve vánoční době se svými dětmi procházíte potemnělými ulicemi města či vesnice, kde bydlíte, a do okolí svítí domy i zahrady vyzdobené vánočním osvětlením. I vy si můžete své obydlí takto nazdobit. K dostání jsou v kamenných prodejnách nebo v internetových obchodech různé vánoční světelné dekorace ve formě LED řetězů, rampouchů, barevných hvězd nebo padajícího deště, jež jsou určené pro venkovní nebo i vnitřní použití. Při jejich koupi je třeba se řídit stupněm krytí, které určuje, pro jaké prostředí je konkrétní vánoční LED osvětlení určené.

Recepty na vánoční cukroví

I když v dnešní tak uspěchané době je velmi málo času na vlastnoručně upečené cukroví a mnoho hospodyněk dává raději přednost jeho koupi v obchodech nebo u cukráře, přesto se ještě najde hodně těch, jež se rády rodině pochlubí svými výrobky. A tak si s kolegyněmi v práci vyměňují recepty na vánoční cukroví i poznatky, které je nejchutnější. 

Obvykle to bývá tak, že každá rodina má oblíbené něco jiného. V některé jsou to vosí úlky, šuhajdy, jinde marokánky nebo vanilkové rohlíčky a v další vedou linecká kolečka, která mají rády hlavně děti. Ty ostatně patří k největším vánočním mlsounům a dokážou spořádat plech cukroví ještě předtím, než Vánoce začnou. Je proto třeba upéct vánoční cukroví v dostatečném množství, aby se na každého dostalo.