Levné čínské fotopasti vás zradí svou kvalitou. Co přesně je na nich špatně?

kvalitní fotopast

V dnešní době je trh s fotopastmi přesycen fotopastmi od nejrůznějších výrobců. Někteří z nich však výrazně šidí kvalitu, na což bohužel doplácí samotní uživatelé fotopastí. Víte, na co přesně si dát pozor?

Dovozců fotopastí neustále přibývá

Trh s fotopastmi je v dnešní době velmi populární a neustále roste. Z toho důvodu také přibývá dovozců, kteří se snaží prodat co nejvíce fotopastí. Nabízejí pokud možno nejnižší cenu, jelikož právě na to náš národ nejvíce slyší. 

Pokud však chtějí tito výrobci prodávat fotopasti co nejlevněji a vydělat, je jasné, že se zařízení vyrábí v Číně. Jak ale najít dodavatele, který bude nabízet levnou a zároveň kvalitní fotopast? Tušíte správně – jednoduše to nelze.

Co je nejčastějším problémem?

Na první pohled si u nekvalitních fotopastí můžete všimnout například špatně provedeného těsnění, kvůli kterému mohou pod LCD obrazovku nalézt mravenci. Další problém poté spočívá ve velmi problémovém nastavení fotopasti a její neschopnosti detekovat pohyb.

Kvalita obrazu bývá na velmi špatné úrovni. Často se totiž používají c-mos čipy, které neprošly kontrolou kvality pro montáž do dalších zařízení. A pomyslnou „třešničku na dortu“ poté symbolizuje neexistující servis a technická podpora.

V Číně není problém zakoupit fotopast ve stovkách kusů i pod 20 amerických dolarů. Ovšem, jak jsme popsali výše, tyto fotopasti zkrátka svoji práci neodvádí. 

Proč si chcete pořídit fotopast?

Důvody pro pořízení fotopasti mohou být různé. Někteří lidé si to chtějí zkrátka jen zkusit a zjistit, co vlastně fotopast je. Někteří lidí (zejména myslivci, ochranáři přírody nebo lesníci) potřebují fotopast ke své práci. A někteří lidé potřebují efektivně vyřešit problém týkající se poškozování jejich majetku na chatě či chalupě. 

Fotopasti se vyplatí otestovat

V našem e-shopu fotopastí jednotlivé modely před uvedením do prodeje testujeme. Postupujeme přitom tak, že upevníme dvě fotopasti na jeden strom těsně nad sebe a následně je porovnáváme a vyhodnocujeme kvalitu pořízených fotografií.

Nejsledovanějším parametrem je přitom počet pořízených snímků. U některých levných a nekvalitních modelů se nám totiž stalo, že pořizovaly o 60 % méně snímků než FOXcam RANGER nebo ScoutGuard SG520 PRO. 

Zajímá vás o fotopastech víc? Navštivte web www.eshop-fotopasti.cz.