Pojištění vybavení domácnosti ochrání váš majetek

pojištění domácnosti kalkulačka

K nenadálým událostem nedochází příliš často. Když se však objeví, měl by být na ně člověk připravený. Čím chcete ochránit vybavení své domácnosti před zničením? Jednou z možností je kvalitní pojištění od renomované pojišťovny.

Má pojištění domácnosti smysl?

Ať už žijete v rodinném domě nebo v bytě, vaši domácnost představuje souhrn věcí, které prakticky neustále dokupujete. Tu si pořídíte modernější pračku nebo rychlejší počítač či starý nábytek vyměníte za nový. Nejen tyto předměty ochrání pojištění domácnosti v tom smyslu, že když dojde ke škodě, dostanete od pojišťovny vyplacené peníze. A to dokonce v takové výši, za kterou byste pořídili srovnatelné nové věci. Pojišťovna Generali to umí. Ochrání dokonce i kolo nebo kočárek, jejž máte uschovány ve společných prostorách vašeho bytového domu.

Lidé se obvykle ptají, jestli se pojištění domácnosti vztahuje také na domácí zvířata – psa, kočku či morče. U Generali to jde. Dokonce pojištění ochrání i osobní věci členů domácnosti a jejich zdravotní pomůcky. Máte-li ve své domácnosti starožitnosti a umělecké předměty vysoké hodnoty, i na ně se pojištění domácnosti vztahuje.

Výhody pojištění domácnosti

Pak je samozřejmě na zvážení každého, jestli si takovou pojistku pořídí, nebo ne. Možná si řeknete, že přece nebudete každý rok pojišťovně platit peníze, raději si je uložíte na účet. Je to však dobré řešení? Pojistka vaše oblíbené věci a vybavení domácnosti ochrání daleko lépe už tím, že si za její vyplacené peníze budete moci ihned pořídit věci nové. S pojistkou získáte asistenční služby, které vám pomohou v případě technické havárie nebo jen pouhého zablokování dveří. Z pojistky bude uhrazena i doprava řemeslníka a jeho práce, materiál. Kdyby se stala vaše domácnost vlivem škodní události neobyvatelnou, pojišťovna vám zorganizuje náhradní ubytování. 

Na jaké události pojištění slouží?

Pojištění domácnosti pokrývá škody, které způsobily přírodní živly, ale také vloupání nebo nehody. Mezi ty častější obvykle patří rozbití skla oken, skleněných ploch nábytku nebo varné desky,  únik vody z vodovodního či kanalizačního potrubí. V případě požáru pojistka kryje i škody, které vznikly při hašení požáru jiného bytu. Těch možných kombinací je samozřejmě více, všechny bývají popsané v pojistných podmínkách pojišťovny, které by si člověk měl před tím, než návrh pojištění podepíše, řádně přečíst a seznámit se s nimi.

Proč pojištění právě od Generali?

Generali je tradiční pojišťovnou s dlouhou historií, která sahá až do poloviny 19. století. Během let se vypracovala mezi špičku. Své služby se snaží stále zdokonalovat a přibližovat svým zákazníkům. Generali umí udělat pojištění na míru. Nabízí i pojištění bez spoluúčasti a samozřejmostí jsou asistenční služby, které v mnoha případech dokázaly vyřešit svízelnou situaci poškozeného.

K lepší orientaci slouží pojištění domácnosti kalkulačka, která vám spočítá náklady, jež vám s uzavřením pojištění vzniknou. Zeptat se na cokoliv ohledně pojištění domácnosti online jde poměrně snadno. Na webových stránkách Generali je k dispozici chat, jehož prostřednictvím můžete kontaktovat servisní pracovníky a zeptat se na cokoliv ohledně pojištění. Online si lze také sjednat schůzku.