Zahradní grily

Brzy bude zima a díky tomu se začaly objevovat slevy zahradních grilů. Na následujících řádcích si představíme jednotlivé typy grilů a jejich použití.

V článku budeme vycházet pro lepší porovnání ze zahradních grilů značky Weber. Tyto grily patří ke špičce na trhu a jsou oblíbené i přes mírně vyšší cenu. Investice se ale brzy vrátí v dlouhé životnosti výrobku.

Weber – stručná historie

Tuto značku založil George Stephen v roce 1952. Jako první použil poklop na gril a tím pádem rapidně zlepšil komfort při grilování. Pokrmy se rázem připravovaly mnohem rovnoměrněji a nedocházelo odlétání uhlíků z grilu (což v minulosti způsobilo mnoho požárů). A jak na to přišel? Jednou při plachtění ho při pohledu na bóji napadla spásná myšlenka. Rozdělil tehdy kovovou bóji na dvě části, spodní použil jako kotel, opatřil ji nožkami a horní část bóje použil jako poklop. Prototyp kotlového grilu byl hotový! Brzy na to vznikla společnost Weber–Stephen Products Co.

Grily na dřevěné uhlí

Značku Weber a jejich zahradní grily na dřevěné uhlí charakterizuje kotlíkový tvar. Vyznačují se rovnoměrnou a rychlejší přípravou pokrmů díky technologii horkovzdušné trouby. Grilovat lze díky poklopu i při větru, protože nedochází k odlétání žhavých uhlíků. Lze využít i technologie nepřímého grilování, která je zdravější. Ke grilu existuje mnoho příslušenství a mezi nejužitečnější určitě patří startovací komín (výrazně usnadňuje zapalování briket a dřevěného uhlí).

Posedlost kvalitou vedla k zavedení 10-leté záruky na kotlové grily.

Plynové grily

Plynové grily byly do nabídky Weber doplněny až o mnoho let později v 80. letech. Jsou určeny především pro časté grilování jelikož jsou jednodušší na údržbu – odpadá čištění od popele. Díky výkonnému plynovému hořáku stačí plynový gril zapnout pouze chvíli před grilováním na rozehřátí. Výkon hořáku lze snadno regulovat.

Elektrické grily

Elektrické grily jsou výhodné především na cesty a do bytů. Jsou velmi skladné a přitom jim nechybí výhody plynového grilu jako je snadná údržba a plynulá regulace výkonu. Vyrábějí se z masivní konstrukce, takže je zajištěna dlouhá výdrž. Jsou dodávány již smontované, takže ihned po vytáhnutí z krabice můžete grilovat.

1 komentář u „Zahradní grily

Komentáře nejsou povoleny.