Dětská hřiště na zahradu

Dětských hřišť dlouhodobě ubývá, protože za poslední roky se předpisy pro ně hodně zpřísnily. Městům se nevyplatí je rekonstruovat a raději je zavírají. Jaké je řešení?

Vyzkoušejte hřiště na zahradu

Máte na zahradě dostatek místa? Pak určitě stojí za zvážení pořízení dětského hřiště. Existuje mnoho různých sad obsahující různé typy skluzavka, houpačky, prolézačky a podobné prvky, které vaše dítě na dlouhou dobu zabaví. Navíc svou ratolest máte neustále pod dohledem na vlastní zahradě!

5 výhod hřiště na vlastní zahradě

  • Dítě máte pod dohledem
  • Bezpečné hřiště – má potřebné certifikáty
  • Nehrozí zranění o injekční stříkačky
  • Dítě je v bezpečí před zlými lidmi
  • Modulární systém – lze kdykoliv rozšířit

Všechny tyto vlastnosti splňují například dětské hřiště od JungleGym.cz. Můžete si vybrat z mnoha prvků – skluzavek, prolézaček, pískovišť, houpaček, domečků a mnoho dalších prvků. Dětská hřiště jsou i poměrně levná, protože se dodávají jako stavebnice. Sami si je složíte dle podrobného návodu krok za krokem. Jelikož se jedná o rozměrný výrobek i ve složeném stavu, doporučujeme koupit zboží přes internet, protože prodejci poskytují dopravu zdarma (nad určitou částku).

Přírodní materiály nebo plast?

Můžete se setkat s dvěma typy hřišť – plastové a dřevěné. Které jsou lepší? Tak obecně se do zahrady doporučuje spíše varianta dřevěná s plastovými prvky. Dřevo vypadá lépe, nicméně vyžaduje údržbu pro dlouhou životnost. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na vás.

Bezpečnost zahradních hřišť

Jak již jsme uvedli výše, bezpečnost zahradních hřišť je zpravidla větší než veřejných. Máte je pod kontrolou a víte přesně, kde jste je koupili a jaké jsou vlastnosti výrobku. Dětská hřiště pro domácí použití musí splňovat normu EN 71.1 a  8 pro privátní použití s certifikátem „TÜV bauart geprüft“.

Naprostá většina nosných prvků se musí ukotvit do zemi (buď kovová patka nebo betonové ukotvení dle typu vaší půdy). Tím je zaručena stabilita a nehrozí převrácení. Konstrukce je dále spojena masivními železnými šrouby.