Zahradní altány

K čemu slouží zahradní altány? A proč ho budete chtít mít taky na vaší zahradě. To vše se dozvíte v následujícím článku

Zahradní altán – letní sídlo

Uzavřené zahradní altány jsou běžné především v zemích, kde je stále teplo. Slouží jako další místnost k vašemu domu. Prostor, který můžete mít schovaný jen pro sebe. Můžete zde mít kancelář, zahradní ateliér nebo dílnu. Zkrátka máte své místo, kde můžete trávit volný čas nad vašimi koníčky.

Altán může být i praktický. Součástí zahradního altánu může být domek na nářadí. Většinou se umísťuje do rohu zahrady, tak abyste měli krásný výhled do zeleně, pokud máte dostatek místa. Mezi nejběžnější materiál na stavbu bývá použito dřevo. Takový altán lze koupit již jako hotový (v rozloženém stavu jako stavebnice).

Výhoda dřevěného altánu je hlavně rychlost výstavby. Při použití stavebnicového systému můžete celý domek postavit klidně za odpoledne. Nemusíte budovat nákladné betonové desky, protože podlaha je z voduvzdorné masivní desky. Při správné údržbě (jednou za čas natřít) vám bude zahradní altán sloužit mnoho let.

Zahradní altán pro posezení s přáteli

Zvláštním typem je otevřený altán, který u nás nesmí chybět v žádné zahradě. Většinou bývá krytý pouze z vrchu nebo z jedné či dvou stran. Jeho funkce je na rozdíl od uzavřeného altánu trochu jiná, slouží pro posezení s přáteli u dobrého jídla a pití. Takové altány bývají často postaveny na míru. Lze zvolit i jednodušší řešení a koupit již hotový v obchodě (mezi nejlevnější patří tzn. party stan).

Zahradní altán by neměl chybět v žádné zahradě

Komerční využití zahradních altánů

Zahradní altány se běžně používají na nejrůznější akce – slavnosti, koncerty, … Existují altány, které mají plochu i stovky metrů čtverečních. Svatbu pořádáte většinou jednou za život, tak proč kvůli ní budete budovat velký altán, když si ho můžete půjčit?