Vysoká tráva vám přerostla přes hlavu? Pomůže kvalitní technika nebo profesionál

sekání vysoké trávy

Někdy se ani nenadějete a krásná vonící louka, kterou máte za domem, se promění v divoký a nezvladatelný prales. Kde stačí vzít do ruky sekačku a dopřát trávníku lehký sestřih, vás žádná velká námaha nečeká. S kvalitním přístrojem máte hotovo za jedno odpoledne. Tam, kde se ale růst vymkl kontrole, tráva je přerostlá a přidaly se třeba i různé vzrostlé nálety, se neobejdete bez těžšího technického kalibru. Jak si s tím vším poradit? Pomoci mohou silné stroje.

Motorová kosa – práci usnadní, ale nevyřeší

Motorovou kosu sice využijete v situacích, na které je běžná rotační sekačka krátká, ale v případě velkého pozemku vězte, že zázraky s ní neuděláte. Užitečná vám určitě bude kolem zdí, stromků či v těžce dostupných koutech, ale v případě rozlehlé louky a tvrdých náletů se s ní nadřete až příliš.

Křovinořezy – univerzální pomocníci pro složitější sečení

Je-li vaší prioritou zastat co největší množství práce, mohl by se vám hodit křovinořez. Ten je totiž velmi univerzální. Posloužit dokáže při řezání ve špatně přístupných svazích i v příkopech. S nálety, stejně jako s menšími keři a obecně dřevinami, si poradí také velmi dobře. Kde se bere jeho síla? Strunovou hlavu můžete vyměnit za nože či za ocelové kotouče. Díky komfortnímu připevnění popruhů na záda se u sekání navíc tolik nenadřete. Pohodlné je i ovládání. Tomu všemu ale odpovídá cena. Za kvalitní křovinořez zaplatíte i několik desítek tisíc korun.

Bubnové sekačky

Hodně vysoká tráva? Tak vysoká, že jste zamítli bubnovou sekačku? Možná se vám to nezdá, ale bubnová sekačka si mnohdy umí i s vysokou trávou dobře poradit a díky tzv. šípovým kolům dokáže dobře fungovat i v terénu. Díky speciálnímu krytu bubnovka trávu složí do úhledných řádků. Můžete ji pak shrabat nebo usušit – záleží na vás. Stejně jako u strunové sekačky ale máte problém v momentě, kdy potřebujete vyřešit nálety.

Výsadba a údržba dřevin – Olomouc, Prostějov, Šternberk, Litovel, Uničov

Zeptali jsme se povolaných z firmy RDServis, která se věnuje sekání vysoké trávy Olomouc i realizaci a údržbě zahrad v dalších městech, jako jsou Litovel, Uničov a další. Máte-li skutečně velký pozemek avšak minimum vybavení, je podle odborníků nejlepší svěřit práci profesionálům. Ušetříte za nákup zahradní techniky a svůj volný čas můžete využít efektivněji. Experti navíc disponují kvalitními stroji a práci udělají rychle a čistě. Pomohou vám i při zakládání trávníku, modelaci terénu a výsadbě a údržbě dřevin.