Vybavení nejen do ložnice – matrace je základ

matrace

Věděli jste, že značná většina Čechů se budí s bolavými zády, ztuhlým krkem, popřípadě s pícháním v kříži? Ovlivňuje to řada faktorů, zejména absence pohybu a kvalitního protahování, ale také dlouhé hodiny strávené v nepřirozené poloze u počítače v kanceláři, popřípadě nevhodně zvolená matrace, jež nesplňuje požadavky na komfortní spánek.  Přitom kvalitní postel s příslušenstvím je základem pro pohodlí a ranní vstávání bez bolesti.

Začněte u matrace a roštu

Výběr matrace musí podléhat především vašim individuálním požadavkům. Někdo spí rád na tvrdším, jiný zase na měkčím, proto je důležité, co vyhovuje právě vám. V nabídce naleznete nepřeberné možnosti rozměrů, výšek matrací i tvrdosti, přičemž se od toho odvíjí i materiálové zpracování. Velmi populární jsou matrace z paměťové pěny, takzvané líné pěny, jež se přizpůsobí vašim tělesným proporcím a je tak řešena přesně na míru. Anatomické zóny jsou navrženy tak, aby uvolnily namáhané části těla a odlehčily zádům, krku, bedrům i nohám. Najdou se i fanoušci latexových matrací a v neposlední řadě klasického řešení v podobě pružin. Podle typu matrace pak vybírejte též rošt.

Jestliže už doma máte matraci, ale stále máte v noci kousavý pocit, budíte se horkem nebo naopak chladem, pak vyměňte lůžkoviny. Místo těžké a neforemné peřiny oceníte lehké přikrývky z moderních vláken s antibakteriální úpravou proti pocení a množení roztočů. Kvalitu spánku podpoří i správně zvolené polštáře. Někdo spí raději na vysokém polštáři, najdou se i tací, pro něž je základem tvarovaný polštář navržený speciálně pro oporu krční páteře.

Luxusní bytový textil za rozumné peníze

Kdo si potrpí na příjemné materiály, s nimiž získává spánek zcela nový rozměr, bude nadšený z pestré nabídky prostěradel, povlečení i dekoračních polštářků. Prostěradla už dávno nemusí být pouze bavlněná, stejně jako u povlečení oceníte v zimě třeba froté zpracování, popřípadě bio bavlnu a satén s bavlnou tvořící dokonalou kombinaci pohodlí. Kdo si rád připlatí, ocení zajisté též bambus a damašek – luxusní materiály pro všechny rozměry přikrývek, polštářů i matrací.