Tři věci, které vás zaručeně uklidní

meditační pyramida

Vrátili jste se z práce unavení, naštvaní a plní stresu? Pak se pravděpodobně ptáte, jak máte veškerý stres ze sebe dostat. Nechcete s napětím usínat, chcete se vyspat. Abyste ze sebe nahromaděné napětí doslova vyhnali, poradíme vám tři věci, které vás dokážou zaručeně uklidnit. 

Stravte chvilku v meditační pyramidě

Jednou z možností, jak se uklidit, je pobýt chvilku v meditační pyramidě. Meditační pyramida nepatří k novinkám na trhu, přesto o této věci ví jen málokdo. Jedná se o skvělý bytový nebo zahradní doplněk, který však bude zároveň vaším útočištěm. Pokud budete chtít být chvilku sami, pokud se budete chtít uklidnit nebo pokud budete chtít na okamžik zpomalit v tomto rychle ubíhajícím světě, stačí se na chvíli posadit do meditační pyramidy a jen tak být. I po pár minutách, které strávíte v pyramidě, budete odpočatí a bez stresu. Budete mít pocit, že jste prospali dlouhé hodiny, tak odpočatí budete. 

Meditační pyramidy, kterým se také říká pyramidy energie nebo energetické pyramidy, jsou mezi lidmi poměrně oblíbené. Rádi jim přezdívají léčivé pyramidy, ale pravdou je, že se jedná spíše o prostor na čtení, meditování nebo učení. Meditační pyramidy poskytují úlevu spíše po psychické stránce člověka. 

Horká koupel před spaním

Pokud se domníváte, že kvůli nahromaděnému stresu v sobě neusnete, doporučujeme si napustit horkou koupel. Horká koupel před spaním, to je lék na mnohé – dokonce i na stres v těle, který automaticky vyžene, když se dostanete do bodu relaxace. 

Pamatujte na to, že po horké koupeli taky snáze usnete. Horká koupel totiž váš organismus zahřeje a zároveň ho unaví tak, že po ulehnutí do postele během chvilky zadřímnete. 

Dejte šanci knižním příběhům

K uklidnění dojde i v okamžiku, kdy se ponoříte do zcela jiného příběhu, než jaký žijete. Vezměte si proto knížku a začtěte se do příběhu, který vás na malý okamžik dostane pryč ze stresující reality.