Správné kroky, jak udržet dobrý vzhled sedačky i po letech

rozkládací sedací soupravy

Sedačka je vnímána jako klíčový prvek celého obývacího pokoje, proto musí být dostatečně velká, aby se pohodlně směla usadit celá rodina, a zároveň maximálně praktická, aby vyhovovala potřebám všech. Velmi vkusné jsou pak kožené sedačky, protože kůže je symbolem luxusu a bohatství. Ať už se rozhodnete pro čalouněnou pohovku, anebo při volbě vyhraje kožený gauč, nezapomeňte na jeho pravidelnou péči, díky níž vám bude sloužit dlouhé roky bez obtíží.

Dále od topení, prosím

Kožená sedací souprava by neměla být ustavena příliš blízko topení, protože pravá kůže by mohla změnit svůj tvar i barvu a ztrácet na své kvalitě. U čalouněné sedací soupravy až tak nevadí, když je umístěna v těsné blízkosti topení či na slunném místě, bráníte však průchodu tepla do prostoru, což je škoda. Kožená sedačka se pak musí pravidelně otírat, nejlépe vlhkým hadříkem a speciálním přípravkem na přírodní kůži. Eko kůže a koženka mohou časem popraskat, proto je dobře vyživujte hutnými krémy. Prémiová kůže se na sedačce používá v nejvíce namáhaných částech, tedy na opěradlech, sedáku a zádové části, zatímco po bocích a vespod sedačky bývá aplikována buďto napodobenina kůže, velmi přesvědčivá a na omak nerozeznatelná koženka, popřípadě méně silná kůže.

Co když se tam nehodí?

Máte-li pocit, že se do vašeho pokoje kožený gauč nehodí, nezoufejte. Nabízí se i menší varianty pohovek, třeba s praktickou lenoškou. Velmi populární jsou rozkládací sedací soupravy, neboť nabídnou přes den prostor pro odpočinek a v noci suplují plnohodnotné lůžko pro dva. Rovněž rohové sedačky mají řadu zastánců, dokáží totiž chytře vyplnit nevyužitý roh místnosti, hodí se do malých i větších prostor a lze je kombinovat třeba s křeslem či velkým konferenčním stolkem. Před nákupem si proto ujasněte, jaké materiálové zpracování očekáváte a zvažte četnost používání či účel nákupu.