Ekologicky, ekonomicky, pohodlně a chutně: filtrovaná voda

vodovodní filtry

Potrpíte si na kvalitní vodu, ale zároveň chcete skoncovat s neuvěřitelným množstvím plastových lahví? Za zvážení v takovém případě rozhodně stojí vodovodní filtry. Jaké jsou jejich výhody?

Ekologické

Plastové lahve, stejně jako ostatní plastové odpady, jsou pro životní prostředí vážnou hrozbou a jejich narůstající produkce je opravdu alarmující. Je proto žádoucí omezit jejich spotřebu na nezbytné minimum. Někdy se bez plastové lahve samozřejmě nelze obejít, ale o to více bychom se měli snažit plasty eliminovat všude tam, kde je to možné.

Ekonomické

Pravidelné kupování balené vody je větším zásahem do rodinného rozpočtu, než by se mohlo zprvu zdát. Jen si zkuste někdy sednout a spočítat, kolik lahví balené vody v průběhu měsíce vypijete. Možná budete opravdu zděšeni…

Pohodlné

Neustálé tahání lahví balené vody dokáže pěkně otrávit. Zejména v létě, kdy je její spotřeba větší, to může být jako nekonečný příběh… A kde tolik PET lahví skladovat? I to může být v menších bytech takřka neřešitelný problém.

Chutné

S filtrovanou vodou se obyčejná kohoutková voda nedá ani v nejmenším srovnat. Díky vodovodnímu filtru se voda zbaví nejen nebezpečných látek, tedy pesticidů, ropných látek, anorganických sloučenin chloru nebo třeba saponátů, ale k lepšímu se promění i její chuť, ve které už neucítíte nepříjemnou kovovou pachuť.Přefiltrovanou vodu je samozřejmě vhodné používat i k vaření. Rozdíl v chuti samozřejmě nebude nijak zásadní, ale minimálně v případě oblíbeného čaje nebo kávy si zlepšení jistě všimnete.

Nenápadné

Moderní vodovodní filtry lze umístit na kuchyňskou linku, ale také pod ni, kde o něm nebudete vůbec vědět. Jednoduchá je i jejich instalace a díky dlouhé životnosti je nenáročná i samotná obsluha.

Chcete konečně pomocí vodovodního filtru docílit toho, aby měla kohoutková voda u vás doma nebo v práci lepší chuť?