Spánek ovlivňuje vaši náladu

Pyžama

Jak často se vám stává, že nemůžete hned zabrat? Někdo má tak špatné zkušenosti, že se pořádně nevyspí i dlouhé týdny. Nevyspání vás žene do záhuby, protože se stanete nevrlými, podrážděnými a bez energie. Odstraňte příčiny dříve, než bude pozdě!

Zajímavosti o spánku

Člověk si dokáže spánek odepřít a oddálit ho, jenže to nelze dělat stále. Pravdou zůstává, že prospíme téměř třetinu svého života. Pokud se moc nevyspíte, zvyšuje se vám chuť k jídlu, čímž nahráváte obezitě. Existují však jedinci, kteří trpí chorobnou ospalostí. Nestačí se obléct ani do pyžama, aby neusnuli klidně během hovoru a při jiných činnostech. Podle některých vědeckých výzkumů nás rovněž ovlivňují fáze měsíce. Déle se usíná při úplňku, stejně tak jako několik dní před ním a po něm. Během této doby klesá hladina hormonu melatoninu, který souvisí s ospalými pocity.

Pohodlně v teplém pyžamu

Některé ženy nesnesou noční košili, protože jim nepřijde dostatečně teplá. Během spaní se totiž snižuje krevní tlak, klesají srdeční tepy a tělesná teplota. Většinou to vyřeší přikrývka, ale někdo potřebuje dlouhé rukávy a kalhoty, aby se v zimě neustále nebudil. Pánská a dámská pyžama se nabízejí v mnoha variantách, záleží na vašich preferencích. Vždy však upřednostněte kousky s certifikací a o vysoké kvalitě. Materiály by měly být příjemné tělu, nijak neškrábat a jinak nedráždit lidskou pokožku. Oblíbíte si mnohé designy, hlavně ty veselé a roztomilé. Nikde se nepíše, že byste si ve čtyřiceti nemohla dovolit noční košili s motivem medvídka a s hvězdičkami. Ani pánská pyžama nepostrádají nápaditost. Co byste řekli na dlouhé pyžamo s motivem velkého kola ze stoprocentní bavlny? Kalhoty s gumou v pase a se šňůrkou na stažení jsou vždy praktické a vyhovují mnoha typům postav. U kalhot rovněž oceníte všité kapsy, kam se lehce vsune kapesník nebo mobil, když půjdete v noci do vedlejší místnosti vyřídit telefonát.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bytové doplňky se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.