Studentských kolejí bývá často nedostatek a jedním z častých řešení je pronájem bytu s kamarády. Jaké jsou výhody a nevýhody?

Mnoho vysokoškoláků za 1-2 měsíce končí semestr na vysoké škole a již pomalu začíná čas hledání ubytování na ten příští. Vysoké školy situovány ve velkých městech, a tak většinou není problém s nalezením volného bytu. Problém je spíše takový, že vhodné byty v blízkosti vaší školy jsou často zamluveny dlouho dopředu. Již tedy s velkou pravděpodobností ztratíte komfort kolejí hned vedle vaší školy (neplatí to vždy, ale podobné kampusy má vybudované ČZU Praha či VUT Brno).

Nástěnky či kamarádi – cenný zdroj informací

Dobrým zdrojem informací o volných bytech často bývají nástěnky ve školách, obzvlášť pokud nemáte dost kamarádů na sdílení bytu. Můžete velice rychle a snadno sehnat ubytování a ještě se seznámit s dobrou partou. Drobnou nevýhodou je, že se těmto lidem budete muset přizpůsobit. Někdo vyhledává noční život, ale najdou se i tací, kteří potřebují svůj klid. Ten bývá ve společných bytech problém, a proto je dobré s tímto počítat již při výběru svých spolubydlících.

Inzeráty na realitních serverech

Možná již z kolejí máte svou partu se kterou byste chtěli bydlet spolu v bytě. Doporučujeme, aby se každý nejdříve poptal po svých známých a pokud se nic nepodaří zajistit můžete zkusit vyhledat byty Praha, byty Brno, byty Ostrava či byty + vaše město a zajisté narazíte na spoustu nabídek. Někteří pronajímatelé přímo cílí na studenty, a tak budete mít výhodu, že bude byt již zařízen pro sdílení studenty. U běžných bytů bývá totiž často problém s nábytkem, který si často musí zajistit až samotní nájemníci.

Komentáře (1)

  1. Stay invaimotrfe, San Diego, yeah boy!

    Komentář by Fannie — 7.8.2014 @ 17:33

Sorry, the comment form is closed at this time.