Jak vybrat rohovou sedací soupravu

Sedací souprava je zpravidla středem dění v každé domácnosti, proto vám určitě přijde vhod několik tipů při jejím výběru.

Rohové sedací soupravy většinou volí lidé, kteří potřebují hodně místa. Z toho pohledu je ideální, protože využijete efektivně celý roh vaší místnosti a budete mít dost prostoru i pro návštěvy. Druhou nespornou výhodou je, že se na ni dá i pohodlně ležet, což ocení zejména muži po práci.

Zvolte správný materiál

Při výběru rohové sedací soupravy budete asi jako první zvažovat materiál. Nejčastěji se používají dva – látka a kůže. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Látka je příjemnější na sezení, protože je prodyšná. Naopak kožené sedací soupravy se lépe čistí a to přijde vhod obzvlášť pokud máte děti.

Zvolte správný tvar

Na trhu existují i sedací soupravy s variabilními prvky. Můžete si tak snadno zvolit jestli požadujete levou nebo pravou orientaci. Někdy je k dispozici i více prvků o různých délkách a tvarech. Můžete tak ideálně využít váš prostor v obývacím pokoji.

Tvrdost sedací soupravy

Na trhu jsou k dispozici dva typy materiálu, které ovlivňují tvrdost sedací soupravy. Jednou možností je zvolit pěnové jádro, které bývá většinou měkčí. Druhá možnost je pružinové jádro, které naopak bývá tvrdší a také déle vydrží.

Další informace naleznete

1 komentář u „Jak vybrat rohovou sedací soupravu

  1. A million thanks for posting this innmioatrof.

Komentáře nejsou povoleny.