Zateplování domů se vyplatí

Vyplatí se zateplení domu? Až na vyjímky ano, stačí se rozhlédnout kolem sebe. Celá republika se zatepluje.

Energie se neustále zdražují a prakticky jediný způsob jak neplatit neustále více je investovat do vaší nemovitosti. Vhodnou úpravou je třeba zateplení domu kombinované s výměnou oken. Můžete tak ušetřit klidně i polovinu nákladů. Přesná částka závisí na vaší současné energetické spotřebě a tepelné ztrátě pláště vašeho domu. Rovněž záleží jak výhodně seženete stavebný materiál.

Zatepľovanie domu se dnes pomalu stává standardem a většina nových domů se zatepluje rovnou při výstavbě. Je to výhodné zejména z důvodu toho, že novostavbu to prodraží maximálně o 1-2%, ale úspora budoucích nákladů je vysoká.

Zateplit lze samozřejmě i starší dům. Investice bude o něco vyšší než u novostavby, protože zpravidla se rovnou dělá celá fasáda. V minulém roce šlo na tento typ rekonstrukcí získat poměrně štědré dotace prostřednictvím fondu Zelená úsporám. Bohužel byl pozastaven a zatím to nevypadá na brzké obnovení. Nicméně i bez této dotace je zateplování ekonomicky výhodné.

Do zateplování se v posledních letech hromadně pouští i větší budovy – bytovky či státní instituce. Všichni chtějí snížit svoje náklady na vytápění, doporučujeme postupovat stejně a čím dříve váš dům zateplíte, tím lépe pro vás a vaši peněženku.

1 komentář u „Zateplování domů se vyplatí

  1. Kdy uz konecne znova spusti zelenou usporam? Je to zase dalsi tunel jak to tady vsechno funguje… jde to vsechno do pr………..

Komentáře nejsou povoleny.