Plastová okna a příslušenství

Vybrat si z široké nabídky výrobců a prodejců plastových oken a dveří není jednoduché. Mnozí nabízí velké slevy, jiní zase příslušenství zdarma. Jak vybrat?

Plastová okna

Při výběru plastových oken na vás čeká mnoho úskalí. Prodejci se předhání v počtu komor a pro obyčejného člověka je těžké vyznat se co je pro něj lepší. Vždy záleží na vašich prioritách, ale věřte, že hodnota, která by vás především měla zajímat je koeficient teplotní prostupnosti. Neboli kolik tepla vám unikne za určitý časový úsek. To jsou parametry, které ale bývají často uváděny zvlášť pro sklo a rám a mnoho výrobců je příliš neinzeruje a nevysvětluje!

Okna měníme především z důvodu, aby se zamezilo úniku tepla. Druhořadým důvodem je samozřejmě často mnohem lepší vzhled a údržba (v podstatě stačí jednou za čas umýt). Při výběru je dobré zjistit si od známých, kteří již plastové okná mají, zda byli spokojeni se svým prodejcem. Pokud ano, doporučujeme využít stejného. Ušetříte si tím v budoucnu mnoho starostí.

Nezapomeňte na sieťky na plastové okná proti hmyzu.

Důležité je myslet na případný servis a nekupovat okna od firmy, která je příliš daleko. Může se stát, že se vám rozbije sklo a většinou je nutné provést výměnu přímo firmou, která vám okno zabudovala. Nejen z důvodu záruky, ale také vzhledem k dostupnosti řady profilů.

A posledním důležitým krokem při výběru, který se již obtížně ověřuje je kvalifikace montérů, protože zabudovat správně plastové okno vyžaduje důkladné usazení a utěsnění všech míst. Nicméně nečekejte, že při výměně oken bude váš byt po odchodu pracovníků stejně čistý – je dobré zakrýt drevene podlahy, skříně, sedačky a jiné vybavení.