Plachty na bazén

plachty na bazénKaždý chce mít dnes komfort se vším všudy. Patří sem třeba zabezpečovací systémy, sauny, sekačka na trávu na dálkové ovládání a mnoho jiných vymožeností dnešní doby. Součástí našich zahrad je také venkovní bazén. Máme tak v létě dokonalý požitek a relaxaci. Ovšem i o takový bazén je třeba se trochu starat.

Jaké mají výhody bazénové plachty?

Jestliže jsme si pořídili bazénovou plachtu nebo pokud se k tomu teprve chystáme, musíme konstatovat, že bazénové plachty splňují hned několik požadavků klientů, kteří si na svou zahradu pořídili bazén. Jde především o dokonalou ochranu před veškerými nečistotami, které se v okolí bazénu mohou nacházet. Zafouká trochu vítr a v bazénu se nám najednou objeví napadané listí, jehličí nebo dokonce i větve. Čištění takového bazénu není v tomhle směru zrovna zábavné a v případě, že máme „filipa“ a plachtu jsme si již pořídili, můžeme na takové čištění klidně zapomenout. Postačí, když bazénovou plachtu večer správně a pevně natáhneme a upevníme nad hladinou. Ráno se stačí přesvědčit, jaké bude počasí a plachtu jednoduše složíme. Pak je bazén připraven na naše vodní radovánky.

plachty na bazén

Pokud bychom měli ještě uvést jiné dokonalé výhody bazénových plachet, řadíme sem její pořizovací cenu, která je opravdu nízká a tím pádem přijatelná pro každého. Oproti jiným způsobům zakrytování bazénů, které může být například pojezdové, nebo z polykarbonátu, je navíc jednoduché. Bazénové plachty jsou tedy vhodnou a dokonalou ochranou našeho bazénu, před nečistotami, které na nás číhají na každém kroku. Velmi snadno se také udržují a jejich montáž zvládneme hravě. Pro majitele bazénů představuje tato plachta určitý druh komfortu, takže prakticky odpadá to nepopulární každodenní čištění vodní hladiny.

A ještě jedno malé upozornění, díky bazénovým plachtám se pomaleji odpařuje voda, takže ušetříme i bazénovou chemii.

plachty na bazén

A co materiál?

Bazénové plachty jsou vyrobeny z vysoce pevnostního PVC, který i dobře odolává povětrnostním podmínkám. Nemusíme se tak obávat silného deště, větru nebo i sněhových vloček. Jako doplňky k plachtám je také vhodné zakoupit si odtoková sítka, různé kotvící kolíky nebo napínací gumy. Ty jsou samozřejmě potřebné k napínání těchto plachet, které jsou vyrobeny ve většině případů na míru. Navíc je taková plachta velmi snadná na svou údržbu a snadná je i manipulace. Pokud bychom měli pocit, že je plachta znečištěna, jednoduše ji vyčistíme pomocí vysokotlaké myčky nebo i zahradní hadice. Je třeba ji nechat ale dobře proschnout třeba na slunci, aby nedošlo k jejímu poškození v podobě plísně.

Atypický bazén

Také atypický tvar našeho bazénu nebo nestandardní rozměr není problém, s jakým by si profesionální firmy nedokázaly poradit. Právě tyto požadavky jsou ve většině případů kladeny ihned po objednání. Detaily je vhodné pak řešit na místě, kdy k nám přijede odpovědný technik. Zhotovit pak takovou plachtu na míru je otázka několika dnů.

plachty na bazén

Druhy plachet a jejich uplatnění

Bazénové plachty mohou být ovšem i solární nebo bezpečnostní, ale můžeme se setkat s plachtami, které slouží pro účel zakrytování přes zimní období. Jde tedy o zimní plachtu. Tyto plachty jsou vyrobeny z velmi odolného mrazuvzdorného materiálu. Po celou dobu zimního období tato plachta chrání nejen proti nečistotám, jako klasická plachta, ale jde vlastně o takové zazimování našeho bazénu. Naopak solární plachta slouží k ohřevu vody prakticky zadarmo. Úkolem této plachty je právě ten ohřev a to díky slunečním paprskům, které přes tuto fólii procházejí. Zejména dětem a všem těm, kteří nemají rádi studenou vodu a navíc ten nepříjemný pocit, když máme rozehřáté tělo a vstupujeme do chladnější vody, není zrovna sranda.

Tyto bazénové plachty mohou být dokonce v různobarevném provedení, takže můžeme mít tento doplněk k bazénu sladěn například s fasádou našeho domu. A jistě nám přijde i vhod originální potisk, který bude složen z našeho jména nebo loga naší firmy v případě, že třeba podnikáme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bazény se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.