Na co byste neměli zapomenout při stěhování těžkých břemen?

Máte-li doma klavír, větší trezor nebo třeba vířivku, pak se při případném stěhování budete potýkat se spoustou komplikací. Jak si s nimi poradit?

Běžná domácnost není vybavena na přesun a převoz těchto předmětů, a tak nezbude nic jiného, než si potřebné pomůcky půjčit, a pak už si nějak poradit. Nebo můžete využít služeb profesionálů a veškeré starosti a potřebnou práci přenechat jim.

Stěhování těžkých břemen má své jasně dané postupy, díky kterým lze přemístit i velice objemný předmět. Oproti běžným věcem vyžadují specifický přístup a obvykle také stroje, které je uzvednou.

Většinou se nevyhnete stěhování přes okno

Jelikož zpravidla nelze těžké věci přemisťovat dveřmi či není možné je snést po schodech, volí se způsob přes okno. K tomu je ovšem zapotřebí odpovídající technika. Většinou si tak neporadíte bez plošiny nebo jeřábu. Před započetím stěhování je proto nutné vytvořit přesný harmonogram všech kroků, do kterých se zahrnuje i přistavění či ukotvení strojů a jejich příprava na použití.

Také pamatujte, že když jsou břemena umístěna v těžko dostupných prostorách, je to potřeba to také zohlednit. Důležitou součástí stěhování je zohlednění všech podmínek, aby nedošlo k poškození nejen přenášené věci, ale také dalších prvků v bezprostředním okolí.

Některé byty vyžadují posudek od statika

Spousta lidí si to neuvědomuje, ale umístění těžkých břemen by se mělo provádět na základě posouzení odborníka – statika. Ten zhodnotí stav budovy a doporučí nejvhodnější místo, aby nedoházelo k narušení statiky domu, což může vést k nevratným poškozením budovy a v horším případě i újmám na zdraví. Proto byste toto doporučení rozhodně neměli podceňovat nebo přehlížet.

Pokud chcete, abyste těžké předměty přestěhovali snadno a rychle, pak se vyplatí obrátit na odbornou stěhovací firmu, která zajistí stěhování firem i domácností. Vyvarujete se tak zbytečným komplikacím a starostem a nebudete se muset o své věci nijak strachovat.

1 komentář u „Na co byste neměli zapomenout při stěhování těžkých břemen?

  1. An answer from an expert! Thanks for coinuibrtntg.

Komentáře nejsou povoleny.