Jaká garážová vrata budou nejlepší pro vás?

Vybrat garážová vrata je dnes snad složitější než složit Rubikovu kostku. Možností je totiž nespočet. Musíte si vybrat vhodnou konstrukci vrat, materiál, barvu, typ ovládání, případně tepelnou izolaci, správné kování. Jak se z toho nezbláznit?

Určujícím faktorem pro garážová vrata je prostor, který máte kolem garáže. Ne každý si může dovolit otevírání směrem ven, tedy třeba klasická dvoukřídlá vrata. Řešení se ale vždycky dá najít.

Máte prostor kolem garáže a před ní?

V tomto případě zvolte klidně standardní dvoukřídlá vrata. Je to zažitá klasika, která nezabírá žádné místo uvnitř garáže. Jestliže tedy máte garáž menších rozměrů, vydejte se tímto směrem. Vrata mohou být hliníková, ocelová, případně i s prosklením. Potahují se však PVC fólií, díky čemuž vypadají jako dřevěná. Vrata lze sladit s vchodovými dveřmi do vašeho domu.

Další variantou, jestliže máte místo před garáží, jsou tzv. výklopná vrata. Zajíždí pod strop, ale otevírají se jako jeden kus, takže musíte mít prostor venku. Jejich nevýhodou však může být, že zmenšují průjezd stavebním otvorem.

Vrata uložená pod stropem

Prostor před garáží nemáte? Zvolte vrata, která se neotevírají ven, nýbrž zajíždí pod strop. Varianty jsou dvě.

Sekční vrata se skládají z jednotlivých sekcí, které se postupně zasouvají pod strop. Rozdíl oproti výklopným vratům je tedy v tom, že se vrata nezasouvají celá. Můžete do nich nechat zabudovat i dveře, abyste nemuseli pokaždé otevírat celá vrata, když chcete jen projít garáží.

Jestliže nemáte místo u stropu garáže, kam by se vrata mohla zasouvat, existuje ještě jedna varianta. Rolovací vrata se rolují do hliníkového boxu umístěného nad dveřmi, ne pod strop. Pod strop tak můžete v klidu ukládat lyže, kajak, žebřík apod.

Speciální řešení pro vás

Poměrně specialitou jsou pak ještě posuvná vrata. Ta se zasouvají do strany garáže podél zdi. Ještě jste nikdy nic takového neviděli? Podívejte se na Montujeme-vrata.cz!

Příspěvek byl publikován v rubrice Rodinné domy a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.