Inteligentní LED osvětlení v moderním bytě či domě

Už to byl velký pokrok vpřed, když člověk přišel k vypínači a rozsvítil světlo. Žárovka, kterou vynalezl Thomas Alva Edison, věrně sloužila více než sto let. V souvislosti s tím, jak se vyvíjela technologie, i v oblasti svícení došlo na veskrze pozitivní změny. Moderní LED světla nabízejí lepší užitné vlastnosti než žárovka s wolframovým vláknem. Dokonce je možné je využívat v rámci chytré domácnosti.

Co je chytrá domácnost

O chytré domácnosti hovoříme, pokud s pomocí dálkového ovládání přes WLAN lze v ní ovládat jednotlivá zařízení – rolety, televize, rádio, reproduktory, zásuvky, světla, zavlažovací systémy, sledovací kamery či elektrospotřebiče v kuchyni. Je to pohodlné a praktické a také hodně moderní. K nastavení služeb se obvykle využívá chytrý telefon s aplikací. V současné době lze takto ovládat také moderní LED osvětlení.

Co všechno chytrá LED světla umějí

Inteligentní LED světla umožňují vytvořit domácí atmosféru pomocí světelných zdrojů, u nichž umí regulovat intenzitu i barvu světla. Stačí mít doma chytrou LED žárovku či LED pásky. Vlastně nejen v interiéru, ale použití systému je možné také venku na zahradě, kde si můžete zpříjemnit večerní posezení kombinací barevných světel podle toho, jak vám je příjemné.

LED osvětlení v průmyslových provozech

Dálkově ovládaná LED osvětlení se využívají také v průmyslových provozech, jako jsou hala, sklady, firmy, nebo na hřištích a dalších outdoorových prostorech, protože je to velmi pohodlné. Stačí mít k dispozici bezdrátovou technologii ZigBee, případně drátovou technologii DALI.

Praktické jsou i senzory pro bezdotykové LED osvětlení, které zajistí, že je možné světlo ovládat bez toho, abyste se museli dotknout vypínače. Určitě jste se s tím již setkali v některých restauracích na toaletách. Jedná se o hygienický systém, který má budoucnost.