Jak zlepšit komfort v koupelně? Poradíme dva tipy

shutterstock.com

shutterstock.com

I prostor koupelny je dobré vytápět. V momentě, kdy byste v koupelně neměli nainstalované topení, mohli byste snadnou prochladnout od země v momentě. Když vylezete z vany a jste mokří, rozhodně není dobré se pohybovat v chladné místnosti, kde chybí kvalitní vytápěcí systém. Kromě klasických variant si do koupelny můžete pořídit také moderní topné žebříky či topné rohože.

Elektrické vytápění koupelny je asi nepraktičtější. Obecně sice nepatří mezi nejlevnější, nicméně v koupelně jej není potřeba mít zapnuté neustále a na plný chod. Důležité je, aby bylo intenzivní a místnost vyhřálo rychle v případě, že to potřebujete. Právě z tohoto důvodu je praktické využít topné rohože a žebříky.

Topné žebříky – skvělé doplňkové vytápění koupelny

Topné žebříky jsou speciálními vytápěcími zařízeními, které se instalují převážně právě do koupelen.

Důvod je prostý. Kromě toho, že pomáhají zlepšit tepelnou pohodu v místnosti, dají se použít také například k sušení mokrých ručníků a dalších věcí. Topné žebříky jsou tak spíše doplňkovým typem vytápění.

Topné rohože zajistí dokonalý tepelný komfort

Ještě praktičtější jsou topné rohože. Ty jsou určeny pro podlahové vytápění. A právě podlahové vytápění koupelny je mimořádně užitečné. I při nižších teplotách máte hřejivý pocit, neboť vám jde teplo přímo od nohou.

Podlahové vytápění a topné rohože jsou nenáročné na údržbu a hlavně se jedná o celkem energeticky úsporné řešení. Klasické topné rohože se instalují celkem snadno, vlastně se roztahují jako koberec.

Elektrické vytápění koupelny pomocí topné rohože či doplňkového topného žebříku vám zajistí, že se už nadále nebudete muset klepat zimou pokaždé, kdy vylezete ze sprchy či z vany. Budete mít neustálý pocit tepla a vyhnete se případnému nachlazení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.