Zkrášlení okolí vodní plochy na zahradě

shutterstock.com

shutterstock.com

V mnohých zahradách před rodinnými domy se vyskytují různé vodní plochy. Jedná se zejména o vodní jezírka nebo potůčky, které protékají pozemkem. Okolí těchto vodních ploch je určitě dobré zkrášlit a upravit tak, abyste zde vytvořili skutečně příjemné místo pro odpočinek.

Při úpravě okolí jezírka nebo potůčku, který protéká vaší zahradou, je důležité myslet na přístupové cesty. Určitě si chcete někdy svlažit ve vodě nohy, nebo se dokonce vykoupat, pokdu máte koupací jezírko. Prodírat se k vodě zarostlým houštím by však asi nebylo příliš příjemnou záležitostí. Podél vodní plochy je vhodné zpevnit půdu, udělat zde chodníček.

Dřevěný mostek pro snadné překročení potůčku

Ve chvíli, kdy vodní plocha rozděluje váš pozemek, je na místě také uvažovat nad tím, jak si zpřístupnit cestu na druhou stranu. K tomu může posloužit jednoduchý dřevěný mostek na zahradu, který potůček či jezírko překlene. Díky mostku se pak se suchými chodidly pohodlně dostanete na druhou stranu.

Zakrytí studny

Kromě mostku lze využít i další dřevěné prvky. Praktickým doplňkem je například dřevěná zahradní studna, respektive její zakrytí. Pakliže máte na zahradě vlastní studnu, jistě nechcete, aby se do vody v ní dostaly nečistoty z okolí, případně do ní nepršel kyselý déšť.

A právě dřevěné zastřešení studny k tomuto účelu náramně poslouží. Navíc dřevěná zahradní studna vypadá velmi pěkně a stává se velmi zajímavým doplňkem prostoru zahrady.

Nábytek k vodní ploše na zahradě

K vodní ploše je rovněž dobré si pořídit nějaký nábytek, zejména lavičky či stolek. I zde je lepší upřednostnit dřevěný nábytek na zahradu. Dřevo se do venkovního prostředí vaší domácnosti náramně hodí. Je ale důležité, abyste zvolili skutečně kvalitní dřevěný nábytek na zahradu, který bude dostatečně chráněn vůči vrtochům počasí.

Ke zkrášlení okolí vodních plochy i dalších částí zahrady samozřejmě využijte také různé okrasné květiny, keře a stromky. Zahrada pak bude působit maximálně útulně a odpočinek v ní pro vás bude tím pravým potěšením.