Jak vybrat vhodnou dlažbu k bazénu?

shutterstock.com

Při výběru vhodné dlažby k bazénu je třeba brát v potaz mnoho faktorů. Nejde pouze o samotnou kvalitu materiálu, ale také o to, jaký komfort poskytuje uživateli, nebo jak v daném prostředí vypadá. O tom, jak a podle čeho zvolit tu nejlepší, se dočtete v dnešním článku.

Základním praktickým požadavkem u bazénové dlažby je, aby byla protiskluzová. To je parametr, který je třeba upřednostnit před všemi ostatními, byť to může znamenat jistý kompromis v otázce estetických vlastností nebo finančních nákladů.

Jakou funkci má dlažba okolo bazénu?

Možná jste už přemýšleli nad tím, že okolí bazénu necháte přírodní, tedy travnaté. I když to může být řešení velice příjemné na dotyk, není vůbec praktické. Bazén se tak velice snadno zanáší trávou a listím, co na sebe pohybem po trávníku nachytáte. Nemluvě o dešti, který tak může okolí bazénu promáčet a rozbahnit. Dlažba se tak jeví jako ideální řešení. Lze pořídit již od 500Kč za m2.

Co zohlednit při výběru

Jakmile se zaměříte na protiskluzový typ, dbejte také na to, aby povrch nebyl příliš hrubý. Pak by bylo nepříjemné po takové dlažbě chodit. Za neklouzavé jsou obecně považovány betonové varianty, často se volí i vymývaný typ, který u nás velmi oblíbený. Mezi luxusnější varianty patří třeba travertinová dlažba, více o této dlažbě zjistíte na travert.sk/kategoria/dlazba-interier.

Neméně důležitá je i mrazuvzdornost, vyplývající z kvality materiálu. Vzhled řešte až jako poslední parametr z výše uvedených. Zkuste vybírat odstíny neutrální, které zapadnou do celkové podoby zahrady, případně budou pasovat k dlažbě, která je použita například na terase, případně u cestiček a cest na pozemku.

Tip: Do dlažby lze zabudovat svítidla, která večer krásně osvítí okolí bazénu

Častečné zadláždění bazénu, zdroj: shutterstock.com

Okolo bazénu můžete mít i dřevo

Máte-li rádi dřevo, můžete ho využít i okolo bazénu. Musí však být příhodně upraveno a impregnováno, aby nepodléhalo působení vlhkosti. K tomuto účelu se využívá především exotických druhů (teak, meranti,…), které jsou navíc jedinečné svým vzhledem. Zde platí ještě větší důraz na opracování povrchu, aby se nestalo, že při cestě do bazénu si do chodidla vpravíte třísku či nějaký úlomek. Nevýhodou může být cena za m2, která se pohybuje od 2000Kč výše.

Sepsáno ve spolupráci s bazény www.bazenovysvet.sk/privatny-svet-kategoria/detail/bazeny

A jakou dlažbu kolem bazénu preferujete vy?

1 komentář u „Jak vybrat vhodnou dlažbu k bazénu?

  1. Doporučuji příliš nekombinovat a dát okolo bazénu zámkovou dlažbu a pokud budete chtít bazén po čase rozšířit nebudete s tím mít tolik problému protože zámková dlažba je lehce k sehnání v kterýchkoliv stavebninách a cenově je více než dostupná.

Komentáře nejsou povoleny.