Jak si vybrat správnou lahev na pití?

Tekutiny musí člověk v pravidelných intervalech doplňovat, jinak hrozí dehydratace. Dvojnásob to platí během sportování, kdy se tělo potí a potřebuje vodu mnohem více než v běžných situacích.

Proto by si měl každý sportovec s sebou vždy brát nějakou lahev s vodou. Jak ale vybrat tu správnou?

Musí být zdravotně nezávadná

Koupit si láhev na pití za pár korun zní jako dobrý obchod, avšak ne vždy tomu tak je. A to i když se na první pohled jedná o docela kvalitní produkt.

Příliš levné lahve totiž mohou mít celou řadu podstatných nedostatků. Hlavně levné čínské výrobky prodávané často ve stáncích na poutích nesplňují veškerá zdravotní kritéria běžná pro Českou republiku.

Každý, kdo touží po použitelné lahvi na vodu, by si ji měl pořídit u prověřeného obchodníka, který nabízí svým zákazníkům pouze kvalitní a zdravotně nezávadné produkty.

Měla by mít vhodné rozměry i hmotnost

Lahve na pití by neměly být příliš těžké. Čím hmotnější totiž jsou, tím více se člověk pronese, což není dobré nejen při sportování, ale třeba i na túrách, kdy je často každé deka navíc znát. Důležité je přemýšlet také nad rozměry.

Velká láhev na vodu sice pojme více tekutin, na druhou stranu není možné ji vložit třeba do stojanu na kole, případně se nevleze do menšího baťůžku.

Ergonomie

Ano, i tento aspekt výrobci lahví dnes běžně řeší. Zásadní je nejen tvar, ale rovněž i povrch. Lahev, která se špatně drží, a proto často padá z rukou, není možné zařadit do kategorie vyhovujících.

Ty nejlepší modely současnosti mají svůj tvar přizpůsobený lidské ruce a zároveň disponují matným neklouzavým povrchem.

Odolnost

Lahve na pití mnohdy podstupují se svými majiteli intenzivní zátěž, což je také důvod, proč by měly být vyrobeny pouze z odolných surovin. Nikdo totiž nechce, aby se jeho láhev zdeformovala či rovnou zcela rozbila po několika pádech na zem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.