Jak naložit se stavebním odpadem

Stavíte? Rekonstruujete? Víte, jak jednoduše se dá naložit se vzniklým odpadem? Často řešená otázka a neméně častý zdroj sousedských konfliktů. Jakékoli stavební úpravy jsou náročné nejen pro vás jako hlavního aktéra stavby, ale i pro vaše okolí. Hluk, odpad, a jiné nepříjemné skutečnosti provázející rekonstrukci se ale dají eliminovat. Myslete na své okolí, ať už bydlíte ve vlastním rodinném domě, bytě nebo jste firma vykonávající stavební práce. Lidé dají na první dojem, a ten vzniká na základě toho, co je vidět na první pohled. Což suť, odpad ze stavebního materiálu nebo odpad z vyklízení domů a zahrad vidět je, a ještě překáží. Ulehčete si práci a myslete na zneškodnění vzniklého odpadu zavčasu.

odvoz suti

Kam s ním?

Je více způsobů, jak se odpadu zbavit. Můžete nakládat vaše auto a odvážet vše do sběrného dvoru. Tato varianta je časově i finančně dost náročná, a někdy zcela nereálná. Při menších přestavbách můžete použít popelnice na komunální směsný odpad. Toto je ovšem nejhorší možný způsob. Pokud to neděláte v noci a po troškách, aby vás nikdo nepřistihl, nepřináší to nikomu nic dobrého. A navíc cokoli odložíte vedle popelnice, pro popeláře neexistuje. Zatím se jako nejideálnější možnost jeví investice do přistavení kontejneru.

Jak to funguje

V podstatě je to velice jednoduché. Necháte si k domu, kde probíhají stavební, demoliční nebo vyklízecí práce, přistavit kontejner na odvoz suti. Na vás zbyde jediné, naplnit ho. O odvoz a likvidaci odpadu už se postará firma, která vám kontejner pronajala. Pokud si odvoz zajistíte až ve závěru práce, nebojte se, že budete muset všechno vlastnoručně do kontejneru nanosit. Zkušená firma disponuje strojním nakladačem a určitě si s tím hravě poradí místo vás.

Vybírejte takovou firmu, která má spolehlivý a pružný servis. Firmu, která je ochotná vyjít vám vstříc, a třeba přijet od přijetí vaší objednávky už do dvou hodin. Firmu, která se orientuje na různé druhy odpadu. A která vám v případě potřeby nejen něco odveze, ale i přiveze. Například písek, štěrk nebo beton.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.