Jak bude vypadat vaše terasa?

dřevěné terasy

Ať už patříte mezi milovníky venkovského a starého stylu, dáváte přednost minimalismu anebo vám do oka padlo bydlení podle posledních trendů, svému vkusu musíte kromě vnitřních prostor domu přizpůsobit i jeho okolí. Součástí by měla být také terasa či veranda, kam se posadíte s rozečtenou knihou, vypijete si ranní kávu, popřípadě strávíte čas s těmi nejbližšími. Nezáleží, jak velkou terasu máte, mnohem důležitější je volba, z čeho si ji necháte postavit. Nabízí se tradiční dřevo – nestárnoucí klasika, popřípadě modernější WPC materiály pro komfortní bydlení.

Dřevo ladí s každým materiálem

Přírodní materiály jsou hojně využívány uvnitř venku, protože jsou jednoduše kouzelné. Přirozená kresba dřeva, suky a na dotyk příjemná textura vás přesvědčí, abyste i vy se dřevem pracovali. Nabízí se například dřevěné terasy z exotických dřevin nebo odolných a pevných jehličnanů. Seženete je v různém zpracování i barevném řešení. Z exotických dřevin je primárně používáno teakové dřevo se světle žlutohnědým až tmavě zlatohnědým jádrem. O dřevo přirozeně pečuje terasový olej zabraňující rzi, usazování nečistot a prachu. Laťky jsou upraveny do stejných rozměrů, originální struktura dřeva zůstává. Terasová prkna pořídíte také z jehličnatých stromů, žádaný je modřín sibiřský, neméně oblíbená je borovice a červený cedr s proměnlivými odstíny.

WPC pro bezstarostnou údržbu

Byť je dřevo ceněným přírodním materiálem, řada lidí hledá bezúdržbové a stálé řešení při stavbě domu i chaty. Ať už veranda, terasa či zimní zahrada musí být vyrobena z odolných a stálých materiálů, jež se snadno udržují a zachovávají si svůj zánovní vzhled. Důkazem toho jsou populární WPC terasy z plastových prken kopírující vzhled dřeva. Na dotyk i první pohled jsou prakticky od dřeva nerozeznatelné. V nabídce je seženete v několika provedeních a barvách. Volba terasy je pouze na vás, ale máte možnost u prověřených společností navštívit vzorkovou prodejnu a udělat si jasnou představu o tom, jaká bude finální podoba vaší přístavby.