Dostupné typy bazénů

Díky příznivému klimatu v České republice se lze v bazénu koupat až 8 měsíců v roce při využití tepelného čerpadla. Jaké typy bazénů vám to umožní?

Rozlišujeme několik typů bazénů – nadzemní, zapuštěné a nafukovací. Každý typ má své výhody a nevýhody. Záleží jak často ho budete chtít používat, ale i na vašich finančních možnostech.

Nadzemní bazény

Nadzemní bazény jsou v dnešní době nejrozšířenější především kvůli přijatelným cenám. Výhodou je také jejich variabilita. Lze je jednoduše přemístit na jiné místo, ale také snadno opravit. Při výběru bazénu je důležité zvolit vhodnou velikost a tvar. Co se týče hloubky bazénu, tak tam je situace jednodušší. Většina bazénů se vyrabí v hlouce kolem 1,3 metru. Pokud chcete v bazénu i plavat doporučujeme pořídit oválný bazén s protiproudem.

Některé nadzemní bazény lze i částečně zapustit

Zapuštěné bazény

Zapuštěné bazény nemusí být drahé! Cena začíná přibližně na 60 tisících korun. Získáte tak především bazén, který mnohem lépe zapadne do vaší zahrady. Zároveň ho můžete snadno zastřešit a s využitím tepelného čerpadla se můžete koupat až 8 měsíců v roce v našich klimatických podmínkách.

Výhodou zapuštěných bazénů je hloubka, která může být až 2,5 metru a můžete tak klidně skákat do vody bez rizika zranění o dno bazénu. Zároveň pokud jsou děti menší, tak je dobré pořídit dvoustupňový bazén, kde je v jedné části hloubka podstatně menší.

Nafukovací bazény

Tyto bazény jsou vhodnou alternativou především pro příležitostné koupání. S radostí je využijí děti přes léto u babičky na prázdninách nebo u vás na zahradě, když nemáte prostor pro nadzemní nebo zapuštěný bazén či finance. A nezapomeňte, že nafukovací bazény nemusí být malé. Můžete je koupit v délce až 7 metrů!

1 komentář u „Dostupné typy bazénů

  1. chtěl bych zaslat výběr naf. bazénů za akční ceny

Komentáře nejsou povoleny.