Pergoly – praktický zahradní prvek

Pergoly slouží především k relaxaci a posezení s přáteli. Je to místo, kde můžete během letních měsíců trávit příjemné chvíle na vaší zahradě.

Pergoly

Pergola je v České republice vyhledávaný doplněk zahrad a domů. Můžete ji mít přímo propojenou s vašim domem. Někdy bývají pergoly i zastřešené, což přináší mnoho výhod především v horkých letních dnech nebo naopak při nepřízni počasí.

Někteří lidé dávají přednost popínavým rostlinám, které dokáží velmi rychle pergolu začlenit do celkového rázu zahrady. Nicméně myslete na to, že pergoly jsou většinou ze smrkového dřeva a vyžadují pravidelnou údržbu. Pokud necháte celou pergolu zarůst, těžko budete pergolu natírat a bude se ve dřevě držet vlhkost.

Svépomocí nebo stavebnice?

Každý, kdo se rozhodne si na zahradu pořídit pergolu řeší dilema, jestli si pozvat truhláře a nechat si postavit pergolu na míru nebo zvolit stavebnicové řešení. Obě varianty mají své výhody a nevýhody. Dobrý truhlář dokáže pergolu přizpůsobit především specifickým podmínkám a nejste prakticky vůbec omezeni velikostí a tvarem. Nicméně pokud máte pravidelný tvar, můžete si koupit stavebnici pergoly, kterou zvládnete za odpoledne sestavit i sami.

Pergoly jsou praktický doplněk každé zahrady

Při výběru pergoly doporučujeme přemýšlet už dopředu a přizpůsobit velikost počtu osob, které budou pod pergolou pobývat. Jestli je vaše zahrada dostatečně velká, vždy je lepší zvolit větší variantu. Můžete pak na vaši zahradu pozvat i vaše přátele a nezapomínejte, že téměř nezbytným doplňkem každé pergoly je gril nebo krb.

Fotogalerie pergol

Pro inspiraci jsme vybrali několik nejčastějších typů pergol. Můžete si je zakoupit jako stavebnice. Další fotky najdete na pergoly fotogalerie.

1 komentář u „Pergoly – praktický zahradní prvek

  1. Great article but it didn’t have evtg-ehinryI didn’t find the kitchen sink!

Komentáře nejsou povoleny.