Netradiční zahradní technika

Jelikož máme před Vánoci, tak spousta lidí shání vánoční dárky a co si budeme povídat, málokdy je to vybavení pro zahrádku. Rozhodli jsme se proto napsat trochu uvolněnější článek na téma zahradní technika.

Akumulátorové sekačky aneb na vlně ekologie

V dnešním roce je silný trend elektromobilů a automobilka, která nepředstavila žádné auto na elektřinu jako by neexistovala. Sekačka na elektřinu, ale není žádná novinka. Má ale jedinou nevýhodu a to napájecí kabel (ať napíše do komentářů ten, kdo žádný nikdy nepřesekl). Výrobce Bosch přišel s novinkou a sekačku vybavil Li-ion akumulátory. Spojily se tak výhody elektrické sekačky (nízká hlučnost, snadný provoz) a benzínové sekačky (flexibilita – žádný kabel) a tak svět spatřila akumulátorová sekačka! Kdo ji vlastní nedá na ni dopustit. Sekání s ní se stalo zábavou a zahradní technika je zase o něco vyspělejší.

Chytré nůžky usnadní práci

Starat se o velkou zahradu (ať již okrasnou nebo užitkovou) dá někdy pořádně nabrat. Na trhu se objevila novinka – akumulátorové zahradní nůžky. Stříhání větví, keřů, růží či jiných rostlin je namáhavé, takže tuto novinku ocení každý zahrádkář. S těmito nůžkami se práce stane skutečně zábavou, a proto dávejte pozor, aby jste to s tím stříháním nepřehnali a něco vám na zahradě zbylo! :-)

Zahradní vysavač pro celoroční provoz

Další užitečnou věcí, která se hodí na každé zahradě je zahradní vysavač. Uplatní se po celý rok. Přímo se nabízí pro podzimní sběr listí, které některé modely i rozdrtí a samozřejmě posbírají do pytle. Některé modely lze použít i jako fukary a odklízet s nimi v zimě sníh, pokud ho není příliš. Zahradní vysavač zkrátka využijete po celý rok jako součást zahradní technika!

Štípačky na dřevo aneb práce zábavou

Kdo někdy viděl s jakou lehkostí se pouští štípačka dřeva do mohutných kmenů, jistě neodolal a již ji vlastní. Snadno a bez dřiny zvládnete za odpoledne nasekat množství, o kterém se vám ani nezdálo! Sousedi budou závidět :-)