Zvolte nízkoenergeticé dřevostavby

V dnešním článku si představíme nový stavební a konstrukční systém THERMO-PROTECT® vyvinutý společností HASS FERTIGBAU.

Již před několika lety vyvinula a certifikovala společnost HAAS FERTIGBAU, ve spolupráci se svojí  bavorskou mateřskou společností nový stavební a konstrukční systém vnějších stěn pro svoje dřevostavby rodinných domů, který byl výstižně nazván THERMO-PROTECT® – což jinými slovy znamená „certifikovaný systém ochrany rodinných a bytových domů před tepelnými úniky“.

Výhody systému THERMO-PROTECT®

Tento unikátní certifikovaný systém zajišťuje rodinným domům a bungalovům HAAS FERTIGBAU nejen bezkonkurenční tepelně-technické vlastnosti a významně zabraňuje únikům tepla, ale zároveň se podstatně podílí na výborných akustických vlastnostech rodinných a bytových domů, zvyšuje užitný komfort bydlení a v neposlední řadě má díky systémové výrobní přípravě také podstatný vliv na vysokou rychlost montáže certifikovaných montovaných dřevostaveb HAAS FERTIGBAU.

Dokonale universální stavební a konstrukční systém THERMO-PROTECT® umožňuje realizovat patrové rodinné domy i bungalovy jak v běžném, tak i nízkoenergetickém či pasivním standardu. Již v základním provedení THERMO-PROTECT® Classic splňují rodinné domy HAAS FERTIGBAU  veškerá kritéria domů s nízkou spotřebou energie. V komfortnějším provedení THERMO-PROTECT® Optimum či THERMO-PROTECT® Plus lze běžně dosáhnout hodnot U = cca. 0,17 W/m2K a při použití systému THERMO-PROTECT® Premium je možno snížit koeficient prostupu tepla U až na hodnotu cca. 0,14 W/m2K. Pro pasivní domy je možné jednoduchou konstrukční a materiálovou úpravou ještě dále snížit koeficient prostupu tepla U dokonce až na hodnotu cca. 0,11 W/m2K.

Difúzně otevřený systém výstavby pomocí THERMO-PROTECT®

K výše zmíněným  čtyřem typům systému THERMO-PROTECT přibylo letos další provedení, které otevírá zcela nové možnosti a směry při výstavbě rodinných domů HAAS FERTIGBAU. Toto nové certifikované provedení nese název THERMO-PROTECT® Bio Aktiv a je, vzhledem ke svému výrazně nižšímu difuznímu odporu, použitelné u rodinných domů s tzv. difuzně otevřeným systémem stavby. Difúzně otevřený systém stavby je další alternativou pro rodinné domy HAAS FERTIGBAU a doplňuje tak běžně používaný tzv. difúzně uzavřený systém ( systém, který používá ve skladbách vnějších konstrukcí parozábranu).

Co bychom mohli říci závěrem o stavebním systému HAAS FERTIGBAU? Moderní dřevostavby s přívlastkem tradice, zázemí a zkušeností. Rodinné domy, při jejichž výstavbě je kladen velký důraz na používání kvalitních stavebních materiálů a propracovaných certifikovaných systémů, které zaručí bezchybné fungování rodinného domu do budoucna ( a tím zajistí také minimalizaci finančních nákladů potřebných na jeho provoz a případné opravy ), dále jejich nízkou energetickou náročnost a vynikající akustické vlastnosti, bezkonkurenční mikroklima a zdravé prostředí pro život.

1 komentář u „Zvolte nízkoenergeticé dřevostavby

Komentáře nejsou povoleny.