Známe favorita mezi sekačkami na trávu

aku sekačka

Těšíte se na slunečné léto, až bosky vyběhnete na zahradu a projdete se po hustém koberci nebo vyrazíte na piknik do městského parku a rozložíte deku na perfektně zastřižený trávník? Na upravený „green“ existuje jediné řešení – kvalitní sekačka. A že je z čeho vybírat! Na trhu je k dostání řada sekaček, které vynikají precizním zpracováním, snadným ovládáním i kvalitou materiálů. Jenže jaký typ vítězí? Možná budete překvapeni.

Jde to i bez kabelu

Před pořízením sekačky na trávu si odpovězte na otázku, do jakých podmínek a na jak velkou plochu pomocníka hledáte. Pro někoho může být rozhodujícím faktorem též finanční rozsah. Elektrické sekačky jsou sice levnější, komfort z jejich používání ale snižuje stále překážející kabel. Limitováni jste proto nejen velikostí pozemku, ale též přístupem k zásuvce, proto počítejte, že kromě sekačky budete možná potřebovat nový prodlužovací kabel se zástrčkami. Uživateli oblíbeným, ekology zavrhovaným typem je benzínová sekačka. Ta se vyplatí pro plochy k sekání větší než 600 metrů čtverečních. Při častém používání se vám ale provoz benzínové sekačky značně prodraží a stejně tak může být pro někoho nepříjemná hlučnost během práce sekání, popřípadě zápach paliva.

Máte-li k sekání pouze malý, rovinatý plácek, asi do 350 metrů čtverečních, oceníte benefity robotické sekačky. Ta jde po vzoru svého předchůdce, robotického vysavače, na pomoc zákazníkům a šetří jejich čas. Robotické sekačky mají moderní design, atraktivní technické parametry a jejich provoz je nenáročný. Vyšší počáteční investici u zákazníků vyváží komfort, protože zatímco vy máte nohy nahoře, sekačka upraví trávník a sama se vrátí do nabíjecí stanice.

Inovativní aku sekačky

Aku už není pouze nářadí do dílny, ale také zahradní vybavení. Aku sekačka získává palec nahoru, protože slibuje řadu výhod oproti konkurenčním modelům. Model sekačky se jednoduše udržuje, během provozu nehrozí žádné nebezpečí, jak tomu může být u benzínové sekačky nebo elektrické varianty a samozřejmě se vyznačuje výrazně tišším provozem. Sekačky jsou vybaveny špičkovou baterií, kterou po vybití stačí opět nabít a těšit se z výkonu stroje. Aku sekačky se mohou pochlubit též nižší hmotností, proto je bez problémů zvládnou ovládat i mladší členové rodiny.

Aku sekačky od předních výrobců vynikají precizními sekacími noži a praktickým sběrným košem. Na výrobu aku sekaček se používají pouze materiály prémiové kvality, proto mají tyto stroje speciálně navržená kolečka a slibují vynikající jízdní vlastnosti. Indikátor stavu baterie vás informuje o stavu stroje, takže vás vybitá baterie nepřekvapí během práce. Sekání trávy bude od nynějška zábavné, nenáročné a vždy maximálně efektivní. Aku sekačky jsou jasným vítězem a chybět nesmí ani na vašem trávníku!