Zazářete nejen o Vánocích!

kokiskashop.cz

kokiskashop.cz

Několik postav se snaží projít vichřicí, která si nedá pokoj ani na první svátek vánoční. Mráz se snaží dostat přes teplou prošívanou bundu, kterou si majitel bedlivě vybral. Teplo je dostatečné, ale oči skoro nic nevidí. Naštěstí se objevilo pár mizivých světel v dálce.

Všichni se odeberou tímto směrem a před jejich zraky se objeví okázalá stavba, ozdobená světly a vánočními světelnými motivy. Přestože do této chvíle se osoby zasažené silným poryvem vánočního větru cítili pod psa, nyní jim do jejich srdcí prostoupilo teplo a všichni s nadšením prošli k vstupním dveřím. „Tady jste!“ objevil se s úsměvem majitel domu a zároveň dnešní hostitel večírku. „Málem jsme dům nenašli, ale pak nás i z dálky vedly světla vašeho domu.“

Proč nezažít takovou idylku také? O to, zažít pěkné a pohodové Vánoce se přece snaží nejeden z nás. Většina se ale na takovou událost, jako jsou Vánoce, nepřipraví dostatečně. Dostatečná příprava zahrnuje i plánování různých činností, které do této doby chceme stihnout. Proč například nezačít dělat cukroví dříve než se to stane povinností nikoli radostí? Nakoupit vánoční dárky také nemusíte pouze na Vánoce. Vánoce a vánoční osvětlení jsou pouze od toho podělit se o radost s ostatními.

Vánoční stromek, zdroj: shutterstock.com

Vánoční stromek, zdroj: shutterstock.com

Když už máme upečené cukroví, nakoupené dárky, proč také nezačít zdobit i dům? Jak bylo vidět na příkladu, zdobení domu venkovním osvětlením může být i velmi užitečné. Když si chcete udělat vánoční večírek, není nic lepšího, než vyzdobit i dům, aby hosté měli pocit vstřícnosti, ještě než projdou přes venkovní dveře. Správným umístěním světel můžete docítit jak uměleckého tak i praktického účelu.

Druhy světelných doplňků

  • Světelné kabely, řetězy – jsou ideální pro orámování oken dveří či sloupů světly.
  • Dekorativní LED stromy – pokud máte zájem o trochu „umělé“ přírody, pořiďte si tento zajímavý kousek.
  • Klasické vánoční motivy – jako jsou sobi, Santové a hvězdy najdete v každém e-shopu a jsou prostě „vánoční“, takže k Vánocům rozhodně patří.

Nutná kritéria

Může to znít úsměvně, ale bez připojení k elektřině si asi vánoční světélka neužijete, pakliže nemáte až příliš hodného souseda…

V prvé řadě musíte myslet na bezpečnost – ať už při instalaci světel, tak i při upevňování a také je nezbytné myslet i na nezbytnou izolaci. Také platí obecné heslo, že někdy méně je více, ať už při tom myslíte na doplatky za elektřinu nebo nechcete to přehnat a mít dům jako vánoční stromeček.

Více světel by také mohly vyhodit pojistky a pak by nakoupených 1000 m LED světel mohly přijít nazmar. Vybírejte s rozvahou a nezapomínejte ani na izolaci kabelů a délku, aby vám dosáhly až ke zdroji, který je také potřeba vyřešit. Raději se vyhněte asijským tržnicím a vybírejte výrobky, které mají ochranou třídu IP44, které jsou dostatečně bezpečné pro venkovní osvětlení.

Vzhled

Jak moc byste chtěli zapůsobit na sousedy nebo hosty, kteří se tou dobou budou rojit a procházet se po vašem domě? Každý má rád něco jiného – někdo chce světel a postaviček více, někdo zase zvolí dva soby a pár světel u vstupu a oken. Záleží na vkusu, extravagantnosti či střídmosti majitele domu.

1 komentář u „Zazářete nejen o Vánocích!

  1. Always rehirsfeng to hear a rational answer.

Komentáře nejsou povoleny.