Zařizujeme obývací pokoje: Pro jakou sedací soupravu se rozhodnout?

Nezbytným vybavením obývacího pokoje je sedací souprava. Dalo by se dokonce říct, že je ústředním bodem. Bez ní by nebyla tato místnost dostatečně obývací. Sedačka poskytuje pohodlí pro odpočinek a lenošení u televize i pro posezení hostů. Je proto důležité věnovat jejímu výběru dostatek času a nic neuspěchat.

Raději koženou, nebo čalouněnou sedačku?

Před koupí sedací soupravy většinou každý projde nabídku kamenných prodejen a katalogy internetových obchodů, aby si udělal představu, co je k dispozici. Možností je celá řada. Nejprve je nutné si ujasnit, z jakého materiálu by měl být potah sedačky. Zde se nabízí pravá kůže, ekokůže, případně látkové čalounění. Nejdražší variantou je pravá kůže. Její velkou výhodu je dlouhá životnost a skvělý vzhled i po rocích používání.

Levnější jí látkové čalounění, které lze barevně přizpůsobit zařízení interiéru. Další možností je ekokůže, což také není špatné řešení. Na první pohled je taková sedačka k nerozeznání od pravé kůže, přitom není tak náročná na péči.

Jaký typ sedací soupravy vybrat

Pokud máte možnost volby, tak určitě stojí za to pořídit sedačku rohovou, která šetří místo. Rohové sedačky se obvykle pořizují tam, kde toho prostoru není příliš. Krásně ale vynikají i ve velkoryse navržené místnosti. Orientované mohou být na levý či pravý bok, přičemž u některých modelů je možné toto nastavení libovolně měnit. To je velká výhoda v případě, že častěji měníte postavení nábytku v pokoji. Rohová sedačka poskytuje dostatek místo pro pohodlné lenošení u oblíbeného televizního seriálu.

Rozkládací rohové sedačky

Bývá běžné, že hostíte návštěvu, která u vás zůstává i přes noc. V takovém případě se oplatí pořídit rozkládací rohové sedačky, jež nabízejí prostor na přespání jedné či dvou osob. Některé modely mají i úložný prostor, což je další výhoda. Je to praktická vychytávka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.