Ideální střecha na zahradu

Zahradu či dvorek je možné využívat mnoha způsoby. Mnoho lidí si třeba rádo vytvoří na svém zeleném plácku venkovní posezení, které do jisté míry může fungovat jako další pokoj domu. Aby tomu tak mohlo skutečně být, je nezbytné si pořídit i vhodnou stříšku.

Dostupné možnosti nejsou vždy dobré

Zastřešení by mělo nejen vyrábět stín, ale zároveň poskytovat ochranu před deštěm. Rovněž je dobré, aby něco vydrželo. Přeci jen silnější vítr může hlavně levná řešení typu svépomocně natažená nepromokavá plachta poměrně snadno potrhat.

O něco dražší bývají slunečníky. Některé modely sice disponují nepromokavou úpravou, upřímně však u většiny z nich nestojí impregnace za nic. Proti májovému deštíku snad odolají, jakmile však přijde pořádný slejvák, takřka okamžitě promoknou. Proto je lepší své peníze investovat do sice dražší, avšak ve všech směrech lepší pergoly Brno.

Tradiční forma zastřešení

Pergoly se používají již tisíce let, a sice již od starověkého Řecka. Tehdy však jejich střechu, pokud vůbec nějakou měly, tvořila nejčastěji vinná réva, což se dnes už pochopitelně moc nevidí.

V současné době se nejvíce prodávají pergoly s polykarbonátovou střechou, případně verze s lamelami. Ty je možné dle potřeby ovládat, a tím si tak vylepšovat mikroklima pod pergolou. Toto řešení přijde vhod hlavně ve velkých vedrech.

I když jsou stále populární také pergoly ze dřeva, stále více se zákazníci ptají hlavně na hliníkové verze. Majitelé se totiž o ně nemusí v podstatě nijak starat, snad jen v zimě je potřeba občas smést sníh ze střechy.

Pro osobní vozy

Velmi poptávané jsou mimo jiné také přístřešky na auta. Ty mají s pergolami ledacos společného, a nejen vizuálně. Konstrukčně se jedná víceméně o podobný druh staveb, akorát přístřešky pro auta bývají obvykle o něco rozměrnější.

Používají se místo garáže, jelikož na čerstvém vzduchu vůz mnohem rychleji uschne, což je ta nejlepší prevence proti korozi. Také se tím auto nevystavuje teplotní šokům, které mu rovněž mohou škodit.

Zdroj foto: https://www.lk-pergoly.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Rodinné domy, Zahrada a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.