Vylepšení komfortu bydlení pomocí zateplování

Spotřeba energií v současném světě stále roste. Lidé však milují teplo, proto si své domovy vybavují nejrůznějšími druhy topení. Ale ani ten nejvýkonnější kotel nepomůže, když vám zbytečně uniká teplo ven.

Omítky

Úspora energie a peněz díky kvalitním systémům

Ceny za energie stále stoupají a plýtvání se rozhodně nikomu nevyplatí. Zateplení budov umožní zastavit zvyšování nákladů na vytápění jakéhokoliv objektu. Existuje řada způsobů, jak si v tomto případě pomoci. Mezi efektivní řešení patří zajištění příjemné teploty ve vašich interiérech. Zateplovací systémy se realizují po celém obvodu budov. Vlastně se vytvoří jistý plášť s dostatečnou ochranou. Během prací se používají dvojvrstvé omítky štukové. Jde o kvalitní materiál. Rovněž se zatepluje polystyrenem.

Strojní omítání patří mezi velice rychlé automatizované práce. Během příprav se zajišťuje suchý a čistý povrch. U hladkých povrchů dojde k penetrování, u polystyrenových stěn k přešpachtlování. Následují osazení lištami vnějších okrajů oken a kovových rohů. Omítka se stahuje pomocí latě, dotahuje se do roviny a jakmile zaschne, aplikuje se štuk. K výhodám patří minimální znečištění.

Jak vybrat nejvhodnější omítku

Omítka se vždy musí volit s ohledem na požadované vlastnosti a druh budovy. Také záleží na financích, které jsou k dispozici. Chcete vsadit na jedničku? K nejpopulárnějším patří tenkovrstvé silikonové omítky. Mezi vlastnostmi najdete pružnost, odolnost proti UV záření a otěru, paropropustnost, vodoodpudivost, barevnou stálost. Zároveň má fasáda zajištěnou ochranu před biologickými vlivy. Méně se špiní. Jádrová strojní jemná omítka slouží na stěny a stropy. Nechybí ani využití pro jednovrstvé omítání, kde se neklade důraz na hladkost a rovnost povrchu. Tepelný odpor konstrukce hodně zvýší jádrová tepelně izolační omítka.