Posuvné dveře a stěny zútulní malé byty

Byty menších rozměrů vyhovují mnoha lidem, ale časem dojde i na problém s nedostatkem místa. Jak roky utíkají, věci se jednoduše hromadí. Najednou vám nestačí jedna skříň a pár poliček na stěně. I když neplánujete stěhování do většího, máte několik možností k vylepšení prostoru.

Posuvné dveře a stěny

Snadné získání volného místa

Kolikrát vás už naštvalo, že doslova zakopáváte o otevřené dveře? Vlastně nezáleží na tom, jestli se zavírají směrem k vám nebo naopak. Musíte počítat s nějakými centimetry v bytě právě pro tento účel. Někdo volí úplné vysazení a nahrazení závěsem. Pokud se nechcete vzdávat dveří, zkuste posuvné dveře zasouvající se do stavebního pouzdra. Po zabudování si ihned všimnete, že jde o praktické řešení. Posuvné dveře do bytu navíc vypadají velice elegantně, protože si vyberete podle svého uvážení. Na trhu jistě objevíte vám vyhovující designové provedení. Fungují velice tiše a uplatní se jako skvělé bezbariérové řešení všude, kde žijí starší lidé, rodiny s malými dětmi apod.

Posuvné dveře a stěny změní vzhled vašeho bydlení

Posuvné dveře a stěny umí jednoznačně ušetřit místo v bytě. Když se rozhodnete pro změnu, určitě zajásáte radostí. Najednou se zcela promění místnosti, kde jste žili i několik desítek let. Snadno vyřešíte i dělení velkých pokojů díky atraktivně vypadajícím posuvným stěnám. Pohyblivé panely snadno vytvoří menší části. Na druhou stranu, když se vám přestanou líbit malé prostory, zrušíte rozdělení a opět budete mít k dispozici celou plochu. Posuvné stěny vysoce odolávají vlhkosti, mají dlouhou životnost, tlumí hluk a vypadají atraktivně. Jednotlivá křídla se posunují velmi tiše, umí dotěsnit. Nainstalovat se dají třeba i nad schody a součástí se stane průlez určený pro domácí mazlíčky. Mezi zajímavé varianty patří pevný díl mezi skříněmi a odsun za zeď v chodbě.