Vana, nebo sprchový kout?

Najde se jen málo majitelů bytů či domů, kteří by si aspoň jednou nepoložili otázku uvedenou v titulku tohoto článku. Poradíme vám, jak se správně rozhodnout.

Je to věčné dilema všech, kteří mají koupelnu nevelkých rozměrů, a tak stojí právě před rozhodnutím, zda si odpustit možnost relaxace ve vaně, nebo nikoliv.

Vana je komfort, kterého se ne každý chce vzdát. Ale v případě malých, zejména panelákových, koupelen bez okná, je to nevyhnutelné řešení. Kompromisem může být pořízení vany menších rozměrů, která obsahuje zároveň zástěnu, a dá se proto považovat za trefnou kombinaci výhod vany i sprchového koutu.

Sprchový kout postačí nenáročným

Nahlédneme-li na toto dilema z praktického hlediska, zjistíme, že sprchový kout zcela jistě postačí k bezproblémovému provozování hygienických úkonů. Navíc šetří spotřebu vody a již zmiňované místo.

Vana je symbolem relaxace

Na druhé straně vana, to je dominanta koupelny a symbol aktivit spojených s relaxací a odpočinkem prováděných právě v prostorách koupelny. Ve vaně je možné nejen dodržovat hygienu, ale také právě odpočívat, třeba ve společnosti svíček a sklenky dobrého moku.

Kúpeľňové doplnky jsou stejně důležité jako samotná vana či sprchový kout. Nešetřete tedy na vybavení vaší koupelny.

Odpověď na otázku, zda je lepší pořídit vanu, nebo sprchový kout, by měla vycházet z celkového uspořádání místnosti a uvědomění si priorit. Možná toužíte po vane, ale měli byste vůbec čas na to si ji napouštět a trávit v ní spokojené chvíle? Proto je třeba přemýšlet i nad vlastním životním stylem a možnostech, než toto důležité rozhodnutí učiníte.