Proč vsadit na Vánoce na světelné kabely?

LED světelné kabely

Asi jen málokdo si umí představit Vánoce bez dekorací. Ano, už to tak nějak k těmto zimním svátkům patří. Nabízí se mnohé alternativy, mezi kterými nelze přehlédnout ani světelné kabely. Právě ty představují jednoduché a přitom efektivní světelné dekorace, díky kterým se můžete u vás doma cítit jako v pohádce.

Světelné kabely vykouzlí sváteční atmosféru i u vás

Pokud procházíte zimními ulicemi měst i vesnic, nemůžete si nevšimnout té nádhery, která je okolo vás. Světelné dekorace svítí do tmy a dovedou rozzářit nejednu posmutnělou duši. Proč si kousek toho nepřenést také do své domácnosti? Je to přitom tak snadné – stačí nakoupit vánoční dekoraci v podobě světelných kabelů a tu naaranžovat třeba na zábradlí balkonu nebo nad vstup do vašeho domu.

světelných kabelů

Světelné kabely se snadno instalují

Víte, proč jsou světelné kabely tolik oblíbené a mezi zákazníky vyhledávané a žádané? Odpověď je velmi jednoduchá – snadno se s nimi pracuje. Stačí jen světelný kabel vhodně natáhnout a zapojit do zásuvky. Můžete jím ozdobit například zábradlí – kabel jím pouze omotáte, k tomu totiž nepotřebujete mít další pomůcky, a opět pomocí napájecího kabelu ho zapojíte do přívodu elektrické energie.

V případě, že budete chtít světelný kabel instalovat na obvod střechy vašeho rodinného domku, pomůžou vám pomůcky z hobby marketu – elektrikářské pásky nebo nalepovací háčky. S jejich pomocí pak světelný kabel připevníte tak, abyste nic na střeše nepoškodili.

Představili jsme si hlavní výhodu světelných kabelů, která je však asi nejdůležitější. Každý není zdatný domácí kutil, a přesto si může svůj domov hezky vyzdobit vánočním osvětlením.

Široký sortiment pro každého

Nabídka kamenných prodejen i internetových obchodů nijak nepokulhává za poptávkou. Pestrý sortiment světelných kabelů dokáže uspokojit každého zákazníka.

Jak vlastně světelný kabel vypadá? Jedná se o průhlednou hadici z odolného plastu, v níž jsou v pravidelných rozestupech umístěné LED diody, které svítí různě barevným světlem. Nejčastěji zákazníci dávají přednost bílé barvě. A to buď v teplém odstínu, jenž svítí spíše do žluta, nebo ve studeném odstínu svítícím zářivým, lehounce namodralým světlem. Záleží pochopitelně pak na tom, co se komu líbí. Na výběr jsou ovšem i pestrobarevné světelné kabely – v sortimentu najdete růžové, modré, červené, žluté, zelené či barevné, které jsou poskládané ze všech možných barev najednou. Ty se líbí hlavně dětem.
Pestrý sortiment světelných kabelů

Dlouhá životnost LED světelných kabelů

V současné době se nejvíce prodávají LED světelné kabely. Vyznačují se totiž mimořádnou životností a velkou odolností vůči mechanickému působení. Křehké žárovky vystřídaly odolné a zářivě svítící LED diody, které se oproti nim vyznačují výraznou úsporou elektrické energie – té spotřebují až o 90 % méně. A to už je hodně poznat na vašem účtě za elektřinu. To přeci potěší každého.

Širokospektré využití světelných kabelů

Jestli si kladete otázku, kde je možné světelné kabely instalovat, tak odpověď je velice snadná – prakticky všude tam, kde chcete mít pěkné prostředí. To znamená, že světelným kabelem snadno ozdobíte třeba i rostlý jehličnan u vás na zahradě. A nemusíte vždy zdobit pouze jehličnan. Když vám na zahradě chybí, ale máte dostatek listnatých stromů, tak ozdobte klidně i je. I ony vytvoří sváteční atmosféru, která bude z vaší zahrady jen dýchat. A určitě přitáhne zraky všech kolemjdoucích. Na strom ozdobený světelným kabelem je ovšem také pěkný pohled přes okno vašeho bytu či domu, když pohodlně usazeni v sedací soupravě relaxujete a popíjíte svůj oblíbený bylinný čaj s medem.

Světelné kabely jistě využijí i firmy a vyzdobí jimi své komerční prostory, aby i ony na Vánoce poskytovaly příjemný pohled nejen zaměstnancům, ale také zákazníkům firmy. Už jsme si prostě zvykli, že vánoční světelné dekorace k Vánocům neodmyslitelně patří.

Hodí se světelné kabely do každého prostředí?

Světelnými kabely si můžete ozdobit vnitřek svém bytu stejně jako dům zvenku. Musíte se však přitom řídit stupněm krytí světelného kabelu, protože ne každý se hodí do exteriéru. Tam je třeba dodržet pravidlo, že kabel odolá působení vody, s níž přichází často do styku. Pamatujte si, že pro venkovní použití je třeba koupit světelné kabely s krytím minimálně IP 44 nebo IP 65. Na doma vám postačí kryrí IP 20. Přitom světelné kabely pro venkovní použití lze instalovat i uvnitř, kdežto naopak to neplatí. Pokud byste kabely zaměnili, koledujete si o možné problémy. Zkrat dokáže zapálit třeba i střechu a o to asi příliš nestojíte.

Na tržnici, nebo raději v kamenném obchodě?

Samozřejmě, že je lepší nakupovat světelné kabely od prověřených prodejců v kamenných obchodech nebo internetových obchodech než někde na tržnici. Někdy se jeví výhodnější si připlatit za kvalitu než ušetřit pár desítek korun, ale následně řešit problémy vzniklé závadným výrobkem.

Takže, až budete potřebovat vyzdobit nějaký ten smutný a depresivní kout ve vašem domě, kanceláři, hotelu či dalších nekomerčních i komerčních prostorech, vzpomeňte si na světelné kabely, které vnesou v období Vánoc do vašeho života světlo.