Probuďte trávník po zimě, sezóna je tady

Příchod jara je signálem k tomu, že je třeba postarat se o pozemek, který byl zimními mrazy a další nepřízní značně zkoušen.

Pokud chcete, aby byl váš trávník co nejhezčí, je nejvyšší čas na to začít přemýšlet o péči, kterou mu je třeba před sezónou věnovat.

Udržovaný a krásný trávník je snem mnoha zahrádkářů. Ne každému se však podaří pečovat o něj tak, jak si žádá. Určitě se neobejdete bez základního vybavení, a to sekačky a vertikutátoru, kterým lze navrátit svěžest i na první pohled neobnovitelným plochám.

Největší hrozbou je plíseň sněžná

Objevíte-li na jaře na svém trávníku žluté a stále se zvětšující skvrny, později i bílé povlaky, pak na nic nečekejte a začněte jednat. S největší pravděpodobností váš trávník napadla choroba, která se nazývá plíseň sněžná. Nedostala-li se ještě hluboko, pak si s ní dobře vyživovaný trávník poradí sám, v opačném případě bude nutné napadená místa vyčesat a použít fungicidní přípravek.

Na jaře byste měli provést vertikutaci

Péče po zimě staví na vertikutaci, tedy provzdušnění trávníku, na kterém se během zimy opakovaně tvořily málopropustné vrstvy ze sněhu a ledu, které mu znemožnily „dýchat“. Po vertikutaci můžete provést výsev, který obnoví trávu na místech, kde zmizela nebo byla napadena nějakou chorobou a musela být vyříznuta. Jakmile trávník povyroste, přichází na řadu pravidelné sečení, po kterém zesílí.

Tip: Můžete si koupit sekačky Al-ko za výhodnou cenu

Abyste se mohli o trávník po zimě příhodně postarat, je nutné mít připraveny všechny nutné pomocníky. U sekačky bude možná vhodné nabrousit nože, nezapomeňte na kontrolu stavu součástek u všech podobných zařízení (nářadí Dewalt). Budete-li věnovat trávníku péči, odmění se vám nádherným vzhledem, který vám budou všichni závidět.

1 komentář u „Probuďte trávník po zimě, sezóna je tady

  1. Doporucuji vertikutátor jen pujcit, protoze staci jen na jare a pak lezi doma nevyuzity. U nas ho pujcuji za 200/den a to neni samozrejme ten co koupite v obchode za 2000 ale lepsi…

Komentáře nejsou povoleny.