Trendem moderních interiérů jsou velkoformátové obklady a dlažby

Obklady a dlažby patří mezi výrazné prvky, které se svým vzhledem zasazují o konečnou podobu interiéru. V současné době se upřednostňují velké formáty, kterými lze dosáhnout moderního designu místností a také si usnadnit údržbu.

Velkými formáty obkladů a dlažeb (zpravidla 30 x 60 cm nebo 60 x 60 cm) je možné zakrýt případné nedostatky a vyzdvihnout přednosti daných prostor. Navíc se lépe čistí, protože se omezí množství spár, na nichž se špína a vodní kámen usazuje nejvíce. Doporučují se i do malých místností, nejlépe v kombinaci s obkladovým materiálem znatelně menších rozměrů. Ve výsledku totiž vznikne zajímavý kontrast, co interiéru dodá na originalitě.

Tip: Hledáte nádrže na dešťovou vodu?

Moderní obklady, to jsou i moderní barvy

O tom, čeho užitím těchto formátů ve svém obydlí dosáhnete, rozhoduje také jejich barva. Aktuálně se mezi oblíbené řadí přírodní odstíny – hnědá, zelená, béžová, šedá, kterými lze navodit velice příjemnou a klidnou atmosféru. Preferujete-li sytější tóny, pamatujte na zlaté pravidlo kontrastu a volte jasnější a intenzivnější barvu vždy v kombinaci s jemnější variantou dlažby nebo obkladu.

Velkoformátové obklady a dlažby se rovněž používají k optickému zvětšení místností zejména koupelen či záchodů.

velkými formáty obkladů a dlažeb dokážete v interiéru doslova zázraky. I když jsou k vidění spíše v moderních obydlích, nebojte se jejich užití ani při rekonstrukcích starších prostor. Dosáhnete tak skvělých změn, které jednoznačně zvýší komfort vašeho bydlení.