Obklady a dlažby patří mezi výrazné prvky, které se svým vzhledem zasazují o konečnou podobu interiéru. V současné době se upřednostňují velké formáty, kterými lze dosáhnout moderního designu místností a také si usnadnit údržbu.

Velkými formáty obkladů a dlažeb (zpravidla 30 x 60 cm nebo 60 x 60 cm) je možné zakrýt případné nedostatky a vyzdvihnout přednosti daných prostor. Navíc se lépe čistí, protože se omezí množství spár, na nichž se špína a vodní kámen usazuje nejvíce. Doporučují se i do malých místností, nejlépe v kombinaci s obkladovým materiálem znatelně menších rozměrů. Ve výsledku totiž vznikne zajímavý kontrast, co interiéru dodá na originalitě.

Tip: Hledáte nádrže na dešťovou vodu?

Moderní obklady, to jsou i moderní barvy

O tom, čeho užitím těchto formátů ve svém obydlí dosáhnete, rozhoduje také jejich barva. Aktuálně se mezi oblíbené řadí přírodní odstíny – hnědá, zelená, béžová, šedá, kterými lze navodit velice příjemnou a klidnou atmosféru. Preferujete-li sytější tóny, pamatujte na zlaté pravidlo kontrastu a volte jasnější a intenzivnější barvu vždy v kombinaci s jemnější variantou dlažby nebo obkladu.

Velkoformátové obklady a dlažby se rovněž používají k optickému zvětšení místností zejména koupelen či záchodů.

velkými formáty obkladů a dlažeb dokážete v interiéru doslova zázraky. I když jsou k vidění spíše v moderních obydlích, nebojte se jejich užití ani při rekonstrukcích starších prostor. Dosáhnete tak skvělých změn, které jednoznačně zvýší komfort vašeho bydlení.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.