Připravte sebe i svou ložnici na horké letní noci a budete spát jako miminko

slumberland.cz

slumberland.cz

Vysoké teploty a hluboký spánek nejdou dohromady. Stačí ale v ložnici dodržet pár pravidel a problémy se spánkem se vám vyhnou obloukem.

Ideální teplota v ložnici se pohybuje mezi 16 a 19 °C. V létě se bohužel rtuť teploměru často vyšplhá o hodně výš a nás pak čekají problémy s usnutím a přerušovaný spánek. Je jasné, že po takovém “odpočinku” nebudete ráno právě svěží.

Obrana před teplem by se proto měla skládat z pečlivého dodržování základních pravidel spánkové hygieny a několika opatření v ložnici.

Jezte lehká jídla a pijte s mírou

V době největších veder dodržujte pitný režim, jinak riskujete úporné bolesti hlavy. Přibližně hodinu před spaním už ale nepijte. Resty za celý den nedoženete a akorát byste v noci běhali na záchod.

Zcela se také vyhněte alkoholu. Možná vám pomůže rychleji usnout, ale nevyspíte se nijak kvalitně. Váš vedrem zmožený organismus totiž bude muset ještě navíc odbourávat alkohol a ráno si budete připadat jako po celonoční směně.

Svému organismu ulevíte i tím, když si dáte jen lehkou večeři.

Větrejte méně, o to ale intenzivněji

Co se týče ložnice, nechte celý den zavřená okna a zatažené závěsy. Zamezíte tak proudění teplého vzduchu a ohřívání interiéru sluncem. Ráno a večer důkladně vyvětrejte, po setmění ale dávejte pozor na komáry a můry. Jejich vpádu do ložnice zabráníte například sítí proti hmyzu nebo zhasnutými světly během větrání.

V létě také schovejte teplou peřinu a povlékněte si místo ní lehkou přikrývku. Můžete také spát jenom pod povlečením nebo prostěradlem. Volte zejména prodyšné materiály jako je len či bavlna.

Vysokými teplotami trpí i matrace

Vysoké teploty s sebou přináší pocení a pot láká roztoče. Díky němu je totiž uvnitř matrací teplé a vlhké prostředí, které ke svému životu potřebují. Obzvlášť v létě proto oceníte, když bude vaše matrace z prodyšného materiálu.

Prodyšné matrace s technologií AirForce nabízí například český výrobce Slumberland, který všechny prototypy testuje na přístroji ERGOCHECK®. Máte tak jistotu, že matrace přesně odpovídají potřebám cílové skupiny, pro kterou byly navrženy.

Zajděte se podívat do jedné z více než stovky prodejen v Čechách i na Slovensku a vyzkoušejte, která matrace je ta pravá pro vás.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Připravte sebe i svou ložnici na horké letní noci a budete spát jako miminko

Komentáře nejsou povoleny.