Postele a válendy

Člověk by neměl v žádném případě podceňovat vážnost výběru postele, protože právě spánek představuje skutečný restart naše každodenního života se všemi povinnostmi.

Na co se zaměřit při výběru postele?

Je sice pravdou, že největší vliv na spánek má matrace, polštář a peřiny, ale i samotná postel vám, pokud nevyberete správně, může uškodit. Správná postel by vám měla padnout, měla by být minimálně o dvacet pět centimetru delší než, jste vy a na šířku by měla mít alespoň osmdesát centimetrů.

Na trhu se pohybuje obrovské množství postelí a výběr může být těžší, než se zdá. Existuji klasické obyčejné postele, postele z masivu i dražší zdravotní postele.

Postel nemusí mít jen užitkovou funkci, ale může působit i esteticky, k dostání jsou například i ručně kované postele, u kterých je zaručena originalita. Nejnovějším výstřelkem jsou i takzvané masážní postele, které ovšem bývají poměrně drahé.

Co si představit pod pojmem postel z masivu?

Dřevěné postele z masivu jsou vyrobeny z jednoho druhu dřeva a jedná se o v dnešní době nejoblíbenější a nejvyhledávanější druh postelí. Na výběr jsou různé druhy, tvary i velikosti. Čím tenčí je vrstva dřeva, tím levnější je celá postel, cena závisí i na druhu dřeviny, například smrk bývá nejlevnějším materiálem. Znakem postelí z masivu je především kvalita, protože oproti klasickým postelím mají skutečně dlouho životnost a jen tak něco je nezničí. Vyrábí se jako jednolůžkové postele i dvoulůžkové postele.

Jsou zdravotní postele jen drahé? Nebo skutečně působí blahodárně na lidské zdraví?

Zdravotní postele jsou navrženy tak, aby se dokonale přizpůsobili vašemu tělu, a bývají dodávány včetně matrací. Postele jsou sice trochu dražší, ale pokud pracujete dlouho na nekvalitní židli, pak je to téměř nutnost. Zdravotní postele vás totiž nenutí do žádných poloh páteře, které by pro vás byly nepřirozené.