Poraďte si snadno se sněhovou pokrývkou

Líbí se vám pohled na poletující sníh, ale kdo to má pořád odklízet? Pěkné dojmy se rázem mísí s nepříjemnými zážitky. Zanedlouho opět vystartujete před dům, kde se pustíte do namáhavé činnosti. Večer namažete namožená záda a promasírujete unavené ruce. Denní rituál však může mít úplně jiný scénář – stačí sněžná fréza a pohyb na čerstvém vzduchu se stane mnohem zábavnější.

Motorová fréza se vyplatí

Zasněžená krajina vypadá úchvatně, ale neobejde se bez průchozích cestiček. Šikovného pomocníka najdete mezi odklízecími mechanismy. Benzínová fréza nabízí v současné době výbornou funkčnost. K trendům patří uživatelské pohodlí, ergonomie, výkon a spolehlivost. Oceníte nižší spotřebu paliva při zvýšeném vytížení. Výběr se odvíjí podle velikosti plochy určené k úklidu a dalších podmínek. Kolové sněhové frézy najdou využití na menší plochy, hlavně v okolí malých firem, prodejen a rodinných domů. Elastické pásy zajišťují pojezd, tím pádem nehrozí zapadnutí jako u koleček. Lehkost konstrukce a snadné obsluhování patří k plusům, které ocení ženy a slabší jedinci.  

Sněhová fréza vás zbaví ručního úklidu

Studené bílé vrstvy se odstraňují také z rozlehlejších ploch. Jedná se o chodníky, parkoviště, průmyslové zóny a cesty. K tomuto účelu si pořiďte pásové sněhové frézy, které zvládnou i svahovité terény a horské prostředí. Nehrozí prokluzování kol, větší přívaly se dají odebírat postupně. Mezi výhody se řadí nepoškozování povrchu, skvělá prostupnost vybraným prostorem a udržení stopy na svazích. Zabudovaný dvoustupňový frézovací mechanismus se postará o dokonalé sbírání a odhazování.

Ani mokrý sníh nezpůsobí žádné potíže. Kvalitní šnek s odolnými zuby nabere i přimrzlý sníh. Nepříznivé povětrnostní podmínky nijak nezabrání odvádění dostatečného výkonu. S jak vysokou vrstvou si poradí fréza na sníh? Nastavení provedete podle aktuální potřeby, od několika až po desítky centimetrů.